شعردوست......

به گزارش خبرنگار سیاسی مشرق، ماموریت علی اصغر شعردوست که در سال 86 به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان منصوب شده بود در دیماه 89 پس از اتمام ماموریت 3 ساله با تاکید مشایی، یک سال دیگر تمدید شد.
شعردوست در مجلس ششم به عنوان نماینده حزب مشارکت از تبریز وارد مجلس شد و در مجلس هفتم به همین دلیل نتوانست حدنصاب آراء را برای ورود به مجلس کسب کند. او در دولت سازندگی و اصلاحات تصدی مسئولیت انتشارات بین المللی الهدی را به همراه حکم مشاور رئیس جمهوری به عهده داشت. در دولت نهم با دعوت مشایی، دبیر شورای عالی ایرانیان خارج از کشور شد و در دولت دهم گفته می شود با اصرار مشایی و علی رغم مخالف مسئولین اصولگرا به عنوان سفیر جمهوری اسلامی در تاجیکستان راهی دوشنبه شد.
شعردوست در آبان ماه 84 به همراه میرحسین موسوی، احمد مسجد جامعی (وزیر سابق فرهنگ وارشاد اسلامی)، علی ربیعی (رئیس سابق دبیرخانه شورای امنیت ملی) در صدد برآمده بودند که "مرکز مطالعات فرهنگ وتمدن ایران زمین " را تاسیس کنند.

شعردوست در زمان سفارت خود مبادرت به نصب شبکه تلویزیونی غیرقانونی کرده بود که در مهرماه امسال نیز 2 تن از نمایندگان مجلس تذکر کتبی مشترکی را خطاب به محمود احمدی‌نژاد ارائه کردند که در آن تذکر آمده بود : "علت صدور حکم نصب شبکه تلویزیونی فارسی‌زبان برای سفیر تاجیکستان با دستور مسئول دفتر رئیس‌جمهوری و با توجه به ممنوع بودن هر‌گونه تبعیض در قانون اساسی، چه بوده است؟"

شعردوست چندی قبل در مجلسی گفته بود؛قصد دارد بعد از پایان ماموریتش برای همیشه در خارج از کشور زندگی کند.