سفیر ایران در تاجیکستان
به گزارش مورخ 13/8/1390 سایت خبری  مشرق ، به رغم پایان مأموریت علی اصغر شعردوست سفیرایران در تاجیکستان و اعلام انتخاب محمد بهشتی منفرد، سفیر پیشین ایران در تایلند و رئیس پیشین سازمان ایرانی مجامع بین‌المللی به عنوان سفیر جدید کشورمان در دوشنبه، جریان انحرافی تلاش دارد مانع از تغییر و بازگشت علی اصغر شعر دوست شود.

مأموریت علی اصغر شعردوست که در سال 86 به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان منصوب شده بود در دیماه 89 پس از اتمام مأموریت سه ساله با رایزنی های مشکوک، یک سال دیگر تمدید شد.

شعردوست در مجلس ششم به عنوان نماینده حزب مشارکت از تبریز وارد مجلس شد و در مجلس هفتم به همین دلیل نتوانست حدنصاب آراء را برای ورود به مجلس کسب کند.
 
او در دولت سازندگی و اصلاحات تصدی مسئولیت انتشارات بین المللی الهدی را به همراه حکم مشاور رئیس جمهوری به عهده داشت.
در دولت نهم با دعوت مشایی، دبیر شورای عالی ایرانیان خارج از کشور شد و در دولت دهم گفته می شود با اصرار مشایی و به رغم مخالف مسؤولان اصولگرا به عنوان سفیر جمهوری اسلامی در تاجیکستان، عازم دوشنبه شد.
شعردوست در آبان ماه 84 به همراه میرحسین موسوی، احمد مسجد جامعی (وزیر سابق فرهنگ وارشاد اسلامی)، علی ربیعی (رئیس سابق دبیرخانه شورای امنیت ملی) در صدد برآمده بودند که "مرکز مطالعات فرهنگ وتمدن ایران زمین " را تأسیس کنند.
شعردوست در زمان سفارت خود، مبادرت به نصب شبکه تلویزیونی غیرقانونی کرده بود که در مهرماه امسال نیز دو تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، تذکر کتبی مشترکی را خطاب به محمود احمدی‌نژاد ارائه کردند که در آن تذکر آمده بود : "علت صدور حکم نصب شبکه تلویزیونی فارسی‌زبان برای سفیر تاجیکستان با دستور مسؤول دفتر رئیس‌جمهوری و با توجه به ممنوع بودن هر‌گونه تبعیض در قانون اساسی، چه بوده است؟"