بسم الله الرحمن الرحیم

درک(آخرین خبر از کاهش مدت اقامت)

تاجیکان خبر را "درک" می گویند با همان تلفظ "به درکی" که ما در مواجهه با یک امری که انتظارش را داریم ولی محقق نمی شود به زبان می آوریم.

اما "درک نو" اینکه در ششمین گردهمایی دانشجویان فعال ایرانی خارج از کشور که با حضور بیش از یکصد نفر از اعضای شورای مرکزی انجمن های اسلامی دانشجویان ایرانی در اقصی نقاط دنیا و تنی چند از دانشجویان فعال در عرصه های فرهنگی از شنبه چهارم شهریور ماه تا جمعه 10 شهریور ماه سال جاری در مشهد مقدس برگزار گردید ،

 

 

جناب آقای دکتر ملاباشی با قاطعیت تمام اعلام داشتند که هیچ گونه تغییری در زمان اقامت دانشجویان خارجی رخ نداده و دانشجویان کماکان باید برای ارزشیابی مدارک دکترا به ازای هر سال تحصیلی 9 ماه را در کشور محل تحصیل اقامت داشته باشند .ایشان پاسخ به این سوال را که راز ماندگاری شما در پست سازمانی علیرغم تمرد از دستور مافوق چیست؟ را نداده و پاسخ به سوال در مورد دختر خانمشان را به دیگر معاونان وزارت فخیمه علوم واگذار نمودند که آن بزرگواران هم این درک را تایید و به نوعی توجیه نمودند.

 

درنهایت با پیگیریهای تنی چند از دانشجویان و درخواست حضرت حجه الاسلام نظام زاده ، دکتر ملا باشی پذیرفتند که سه نفر از دانشجویان مشغول به تحصیل در تاجیکستان، مالزی و ترکیه در جلسه آتی شورای ارزشیابی مدارک تحصیلی حضور یافته و ادله خود را در مورد ضرورت کاهش مدت اقامت بیان داشته و نظرات کارشناسان آن شورا را شنوا باشند.

در این گردهمایی جناب آقای جلالی نسب با نماینده انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در روسیه  مذاکره نمودند تا پیگیری وک دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در تاجیکستان توسط  انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل درروسیه  انجام شده و در صورت اینکه جلسه حمایه دانشجویی در روسیه باید برگزار گردد ، پشتیبان و حامی این دانشجویان از نظر راهنمایی و تامین محل اقامت باشند . امیدوارم با پیگیری مسئولین انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در تاجیکستان این مهم محقق گردد.