بسم الله الرحمن الرحیم

سالروز شهادت حضرت امام محمد باقر (ع)

 در  پارک غلبه

بیست و سومین روز آبان ماه امسال مصادف بود با سالروز شهادت حضرت امام محمد باقر (ع) و به این مناسبت به همت و دعوت انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در تاجیکستان ، جمع زیادی از دانشجویان به همراه خانواده در پارک غلبه که یکی از بزرگترین و

 

(لطفاً پس از مطالعه ادامه مطلب گذاشتن نظر را فراموش نفرمائید)


زیباترین پارکهای دوشنبه ومشرف بر شهردوشنبه می باشدحاضر شده و از آش نذری تهیه شده تناول کردند.و در ادامه جلسه پرسش و پاسخی با حضور تعدادی از مسئولین سفارت و مسئول هلال احمر در تاجیکستان برگزار شد. این برنامه که از ساعت 11 صبح آغاز گردیده بود در ساعت 15 به پایان رسید.

این پارک در دوره اتحاد جماهیر شوروی به عنوان یادمان پیروزی برآلمان نازی در جنگ جهانی دوم ساخته شده است . بنا به نقلی در جنگ جهانی دوم 260 هزار تاجیک شرکت داشته اند که 92 هزار نفر از آنها کشته شده اند. دربلند ترین نقطه این پارک که از آنجا تقریباً تمامی شهر دوشنبه را می توان دید، تعدادی ازاین کشته شدگان تاجیک مدفون هستند . در معبر و مسیر ورودی به این آرامگاه هم در دوطرف تصاویر تعدادی از این کشته شدگان بر لوح های سنگی قرارگرفته است.

 

این پارک همچنین دارای چندین طربخانه و رستوران بوده و

تله کابینی هم هست که با پرداخت یک سامان می توان برفراز بخشی از شهر دوشنبه حرکت کرده و از بالا شاهد زندگی محقرانه و سخت تاجیکانی بود که در دامنه ارتفاعی که پارک قرار دارد در بناهای استقامتی ( خانه های مسکونی) زندگی را می گذرانند.