بسم الله الرحمن الرحیم

مخ پر

بیش از 90 درصد نان مصرفی در تاجیکستان به صورت  سنتی و درخانه تهیه و مصرف می شود. نان در فرهنگ تاجیکان مصارف دیگری هم دارد از جمله اینکه هر تاجیک وقتی که به میهمانی می رود حتماً برای میزبان خود نان برده و میزبان هم هنگامی که میهمان قصد خیستن (رفتن) را دارد نان همراهش می کند علاوه بر این اگر بخواهند کسی را دعوت کنند می گویند که یک دهن نان کرده ایم ، نان خوری بیایید. همچنین به مناسبت های مختلف از جمله: یاد درگذشتگان یا برای اطلاع رسانی خبرهای خوش مثل بچه دار شدن ، خرید خانه و ماشین و... نان یا کولچه (نان کوچک) طبخ و  توزیع می گردد .

مختصری در باره نان تاجیکی گفتم تا بتوانم به "مخ پر" بپردازم  ابزاری که در پخت نان سنتی تاجیکی از آن استفاده می شود و باعث "زیب" (تزئین) نان است.

مخ پر در اصل "مرغ پر" بوده است . در گذشته زنان برای تزئین نان دسته ای از پرهای مرغ را به هم بسته و با آن بر روی "زباله خمیر"(چونه خمیر) نقش آفرینی کرده و سپس زباله را به "دیگدان"(تنور) می سپردند،

به مرور هنرمندانی پیداشدند که از چوب "مرغ پرهای" متنوع و با نقش های مختلف ساختند و به مرور زمان این ابزار در گویش مردمی ابتدا به "مغ پر" و در نهایت به "مخ پر" تبدیل شد.