دوشنبه دیدنی است- ماشین بازار

بسم الله الرحمن الرحیم

دوشنبه دیدنی است-

ماشین بازار

یکی از عجایب تاجیکستان ماشین بازار دوشنبه است. در این بازار انواع برند ماشین از هر کشور از امریکا و اروپا گرفته تا ژاپن و کره، چین و روسیه و حتی ایران را می توان در کنار هم دید . و از قیمت آنها تعجب کرد.

 

/ 2 نظر / 11 بازدید
هژیر تهرانی

با سلام ، واقعا که قیمت این آفتاماشینها جزو عجایبات است. سال گذشته که سری به این مرکز سودای بزرگ زده بودم ، قیمت مرسدس الگانس بسیار تمیز حدود شش هزار دلار ، اوپل اینسینیای کاملا نو حدود سی هزار دلار و ب ام و ایکس 6 هم در همین حدود بود ! ولی قسمت بامزه تر ماجرا در نرخ سوزش واری تاجیکستان است به نحوی که همان گونه که بهتر از من مستحضر میباشید چه بسا همین آفتاماشینهای زمانوی سوپر دولوکس که به دلیل نداشتن سوزش واری که بسیار هم گران است در کنار خیابان یا راههای آفتاموبیل گرد خارج شهرها از راه مانده اند و راننده شان در حال ریختن دو لیتر سوزش واری روسی زردرنگ به نرخ هر لیتر بیش از شش سامانی در باک آنهاست ! در واقع فکر میکنم کمتر آفتاموبیلی در آن مملکت پیدا شود که درجه نشانگر سوزش واری بر روی داشپورت آن حتی نیمه را نشان بدهد !

محب ولایت

بسم الله الرحمن الرحیم اللهم صلی علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم[قلب] سلام علیکم[لبخند] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] حضرت امام محمد باقر عليه السلام فرمودند: بهترين چيز برای دين و مومنان آن است كه ثروت در دستان كسانی باشد كه حق آنرا می پردازند و با آن به انجام اعمال خير می پردازند. و بدترين چيز برای دين و مومنان آن است كه ثروت در دستان كسانی باشد كه حقوق آنرا نمی پردازند و از آن در راههای شايسته استفاده نمی كنند. [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]