ایرانیان در تاجیکستان اعیاد شعبانیه را جشن گرفتند

ایرانیان در تاجیکستان اعیاد شعبانیه را جشن گرفتند دوشنبه- ایرنا- ایرانیان مقیم تاجیکستان بمناسبت اعیاد شعبانیه و میلاد با سعادت سیدالشهدا حضرت امام حسین(ع) و ایام ولادت سیدالساجدین امام زین العابدین (ع) و قمربنی هاشم حضرت ابوالفضل ، مجلس جشن و سرور برپا کردند.

 

به گزارش ایرنا ، جمعه شب این مراسم جشن و شادی بمناسبت بزرگداشت روز پاسدار و همچنین روز جانباز در محل نمازخانه سفارت جمهوری اسلامی ایران در دوشنبه پایتخت تاجیکستان با حضور جمعی از جانبازان و ایثارگران و خانواده های آنها برگزار گردید.

در این مراسم حجت الله فغانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان اعیاد شعبانیه را به همه مسلمانان به ویژه حاضرین در جلسه تبریک گفت و حضور تعدادی از ایثارگران و جانبازان در جمع را مایه مباهات دانست.

فغانی با تبیین ادعیه و دست آوردهای ایام ماه شعبان به ویژه بازگو کردن مطالبی از صحیفه سجادیه امام زین العابدین (ع) سخنان خود را به پایان رساند.

مولودی خوانی، برگزاری مسابقه ، نقل خاطره و مدیحه ثرایی توسط یکی از جانبازان و همچنین اجرای موسیقی سنتی از بخش های دیگر این مراسم بود.

پیش از این مراسم سفیر جمهوری اسلامی ایران نیز امروز میزبان جانبازان و ایثارگران ایرانی حاضر در تاجیکستان اعم از دانشجویان ، کارکنان سفارت و دیگر نهادهای کشورمان بود.

در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیر و هدیه ای از سوی سفیر و رایزنی فرهنگی به جانبازان از ایثار آنها تقدیر بعمل آمد.


 
 
 
 
 
 
 
/ 2 نظر / 27 بازدید
مرتضی اشرافی

سلام دوست عزیز در ابتدا روز جانباز را به شما رزمنده دفاع مقدس و سایر دوستان گرامی حاضر در تاجیکستان تبریک گفته و در ادامه بابت به روز رسانی اخبار و احوالات تاجیکستان از شما صمیمانه تشکر می کنم

دوست

فیل اون رو دیدم . عجب مجلس گرمی!!! چقدر انرژ مثبت!!! مگه ساندیس نمیدادند؟![چشمک]