بیانیه تاجیکان مقیم روسیه درحمایت از ایران

بسم الله الرحمن الرحیم

بیانیه تاجیکان مقیم روسیه درحمایت از ایران

نمایندگان سازمانهای اجتماعی تاجیکهای مقیم روسیه اعلام کردند که از ایران در برابر حمله نظامی رژیم صهیونیستی دفاع خواهند کرد.

 به گزارش خبرگزاری ریگنوم این مطالب را نمایندگان سازمانهای اجتماعی تاجیکستان در بیانیه ای مشترک در وب سایت « اتحادیه تاجیکهای روسیه » منتشر کردند. بیانیه فوق با بیان این مطلب که اخیراً در رسانه های گروهی بطور گسترده اخباری در مورد حمله  نظامی علیه جمهوری اسلامی ایران از طرف رؤسای کشورهای غربی و رژیم صهیونیستی  بیان می شود، آمده است: ما تاجیکهای مقیم روسیه هرگونه تلاش و مداخله نظامی در ایران را محکوم می کنیم و شدیداً مخالف ماجراجویی‌های اسرائیل، ایالات متحده و دیگر کشورهای عضو ناتو که خود را جامعه بین‌المللی می‌نامند، هستیم. ماجراجویی‌هایی که نتیجه آن مرگ و میر صدها هزار نفر از کودکان، زنان، سالمندان و افراد غیر نظامی در کشورهای افغانستان، عراق، لیبی و مناطق دیگر خاورمیانه می باشد.  

برای ما تاجیکها، ایران، تنها دولت جمهوری اسلامی ایران نیست، این کشور هنرمندان بزرگ ما مانند فردوسی، حافظ، سعدی، عمر خیام و بسیاری دیگر از متفکران نامی جهان است. در خاک ایران ابو علی سینا ( ابن سینا ) پزشک معروف تاجیک که دسترنج عمرش را نزدیک به 300 سال در مراکز علمی و پزشکی به دانشجویان می‌آموزند، به خاک سپرده‌ شده است. ایران کشوری است که در آن بیش از ده‌ها هزار آثار تاریخی وجود دارد و به این دلایل، ده‌ها هزار تاجیکی مقیم روسیه در صورت تجاوز نظامی علیه جمهوری اسلامی ایران از طرف امثال شیمون پرزها موظف به حفظ تاریخ و گذشته خود می‌باشند.  

بر اساس موارد فوق، نمایندگان تاجیکهای روسیه اعتراض رسمی خود را  نسبت به تمامی سیاستمداران توطئه گر که سعی در گمراه کردن جوامع بین‌المللی و تحت فشار قرار دادن کشورهای خود جهت آغاز جنگی دیگر اعلام داشتند و  به شیمون پرز رئیس جمهوری رژیم صهیونیستی، رهبران کشورهای غربی و تمامی جنگ طلبانهشدار دادند که در صورت حمله نظامی به جمهوری اسلامی ایران، تاجیکهای روسیه دفاع از ایران را وظیفه خود می‌دانند.

 منبع: ریگنوم، 23 نوامبر

/ 1 نظر / 6 بازدید
دوست

باسلام مجدد، این موضع گیری ها مقطعی است. بیشترشبیه ژست گیری های سیاسی دولتمردان است تا یک حرکت مردمی. شما بهتر می دانید بعد از دستیابی به پهپاد امریکایی، مانند داستان روباه و کلاغ و پنیرش، همه به یک باره دوست ما شدند. آقای رییس جمهور چین حاضر است حتی به قیمت جنگ جهانی سوم از ما حمایت کند. آن ملیجک روسی هم به حمایت نیم بند، موضع گیری میکند. خلاصه بوی کباب استشمام کرده اند اما نمی دانند چه خبر است......