پیام تسلیت دبیرکل مجمع اهل بیت(ع) به مناسبت شهادت«سبزعلی محمدرضایف» ف

بسم الله الرحمن الرحیم

پیام تسلیت دبیرکل مجمع اهل بیت(ع) به مناسبت شهادت«سبزعلی محمدرضایف»  فعال حقوق بشری تاجیکستان

 بسم الله الرحمن الرحیم

«ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله أمواتا بل أحیاء عند ربهم یرزقون (آل عمران ـ 169) ؛ و گمان مبر آنان که در راه خدا کشته شده اند مردگان اند، بلکه آنان زنده و در بارگاه پروردگارشان بهره مندند».

شهادت مظلومانه "آقای سبزعلی محمدرضایف" عضو ریاست عالی حزب نهضت اسلامی تاجیکستان و رییس شعبه این حزب در بدخشان، موجب تأثر و تألم کردید.

مجمع جهانی اهل بیت(ع) این شهادت مظلومانه را به خانواده این فعال حقوق بشری تاجیک و قاطبه مسلمانان این کشور تسلیت گفته و برای بازماندگان ایشان صبر جزیل و اجر جمیل مسألت می نماید.

بدیهی است با عنایات حق تعالی و آغاز بیداری اسلامی، این خونهای بناحق ریخته شده که به دست مزدوران استکبار جهانی بر زمین می ریزد درخت نهضت جهانی اسلام را آبیاری نموده و طومار مستکبران و عوامل منطقه ای آنان را در هم خواهد پیچید".

وسیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون

محمدحسن اختری؛  دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)

شایان ذکر است «سبزعلی محمدرضایف» فعال حقوق بشری و مستبصر اهل کشور جمهوری تاجیکستان به طرز مرموزی به شهادت رسید. 

وی که دانش آموخته جامعة المصطفی العالمیة در حوزه علمیه قم بود پس از اتمام تحصیلات خود به وطنش تاجیکستان برگشت و به عنوان رییس شعبه "حزب نهضت اسلامی" این کشور در منطقه "بدخشان" فعالیت می کرد. 

سبز علی محمدرضایف که عضو هیأت رییسه حزب نیز بود، در مدت فعالیت خود با تمرکز بر مسایل حقوق بشری به دفاع از مظلومان و افشاگری فساد برخی مقامهای دولتی این کشور پرداخت؛ تا این که  2 مرداد 1391 از سوی نیروهای امنیتی دولت بازداشت شد و سه روز بعد جنازه وی که به طرز فجیعی به شهادت رسیده بود در زباله های اطراف زندان پیدا شد. 

شواهد و قرائن، دخالت برخی مقامات دولتی فاسد جمهوری تاجیکستان در قتل سبزعلی را تأیید می کند. 

منبع:

http://tajik.irib.ir/persian/12687

/ 0 نظر / 3 بازدید