توانمندی

بسم الله الرحمن الرحیم

توانمندی

در آخرین روزهای سال 2012 نمایشگاه توانمندی شرکت های صنعتی جمهوری اسلامی ایران با نام "تاجیکستان 2012" در کاخ باربد شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان برگزار شد.

در این نمایشگاه که گویا قرار بوده است 62 شرکت ایرانی  شرکت نمایند تنها چند ، شرکت تولید کننده مصالح ساختمانی، مبلمان، شوینده ، تنقلات ، فرش ماشینی، چادر مسافرتی ، چای خشک، رب گوجه فرنگی و خرما حضور داشتند . نمایشگاهی با عنوان پرطمطراق توانمندیهای صنعتی که تنها نمونه تجهیزات عرضه شده در آن دستگاه شیردوش و پاک کردن کله پاچه و سیرابی بود.

هر چند که اصل برگزاری این گونه نمایشگاهها و زحمات دست اندرکاران آن قابل تقدیر است اما ایکاش عنوان مناسبی برای اینگونه نمایشگاه انتخاب می شد تا حداقل ایرانیانی که از اینگونه نمایشگاهها بازدید می کنند شرمنده نشوند . این نمایشگاه که حتی نمایش دهنده توانمندی صنعتی محروم ترین استان ایران هم نیست چرا باید عنوان نمایشگاه توانمندی شرکت های صنعتی جمهوری اسلامی ایران به خود گیرد . نمایشگاهی که برخی از تجار شرکت کننده حتی نرخ تبدیل سامان به ریال و دلار را ندانسته برای مثال در روز اول نمایشگاه چادر مسافرتی را به نرخ 30 سامان (حدود بیست هزار تومان ) عرضه کرده و پس از ساعتی آن را به نرخ سیصد سامان و در روز سوم به نرخ دویست سامان به فروش رسانیده است  . یا در اجحافی  بزرگ یک بسته گز 400 گرمی را به 40 سامان و ... البته از کیفیت اجناس عرضه شده هیچ نمی گویم که نگفتنم بهتر است. امیدوارم تجار عزیز این نکته را فهما گردند که علت استقبال تاجیکان علاقه به ایران و ایرانی است و تلاش کنند این علاقه را با عرضه کالاهای بی کیفیت و چند برابر قیمت داخلی مخدوش نسازند. درپایان برخود لازم می دانم که از شرکت بسته بندی خرمای حنان که خرمای مرغوب با بسته بندی ممتاز و قیمت مناسب در این نمایشگاه ارائه نمودند تشکر نمایم. هرچند که همین شرکت هم خرمایش را  در ایران به این قیمت  نمی تواند عرضه کند.

/ 4 نظر / 3 بازدید
حقدوست

[گل][لبخند][لبخند][لبخند][گل][لبخند][لبخند][لبخند][گل] [گل][لبخند] سلام دوست ارجمند [لبخند][گل] [گل][لبخند][لبخند][لبخند][گل][لبخند][لبخند][لبخند][گل] ********* [گل] مقام پدر و رفتار زشت برخی از ما [گل] ********* [گل] نشانه‌‌های احمق + چند چیز را از چند نفر نخواه [گل] ********* [گل] اثبات امامت امام کاظم(ع) با آتش + بیان امام کاظم(ع) در مورد آفرینش انسان [گل] ********* [گل] شکست عمر بن خطاب از شیخ مفید در مناظره [گل] ********* [گل][لبخند][لبخند][لبخند][گل][لبخند][لبخند][لبخند][گل] البته اینها بخشی از مطالبی است که در صفحه اول وبلاگ «برای همه مفیده» خواهید خواند. منتظر حضور گرم و صمیمی شما عزیز با نظرات ارزشمندتان هستم. http://bia2mofid.persianblog.ir [گل][لبخند][لبخند][لبخند][گل][لبخند][لبخند][لبخند][گل]

یک ایرانی

سلام فکر میکنم این حقدوست یک کمی ..... چون مطالب وبلاگش بدرد بخور نیست یک سری مطالب کپی وتکراری رو اونجا گذاشته وخودش هم تبلیغ می کنه مشک آنست که ببوید نه آنکه عطار بگویید باید از همین نوع تزیین کردنش می فهمیدیم که هیچی بارش نیست

دوست

سلام؛ خب اینگونه داریم زمینه صدور انقلاب را فراهم می کنیم. [نیشخند]

هژیر تهرانی

با سلام، این قضیه به اصطلاح حضور اقتصادی و صنعتی ایران در تاجیکستان " قصه ایست پر از آب چشم" . چه آبروریزیها که به نام این حضور در دوام بیست سال استقلالیت تاجیکستان از سوی شرکتها و تجار محترم ایرانی در آن دیار نشده است . از افتضاحی که در ساخت و تحویل نقب استقلال گرفته تا ساحه های دیگر مانند اجناس " پست صفت" خوراک واری و نوشاکی که چیزی جز وّیران شوی آبرو و حیثیت ایران در ان دیار و خدشه دار شدن علاقه تاریخی تاجیکان به ما در بر نداشته است. دیدید که در قضیه نقب استقلال حکایت گاو نه من شیر برای ایران تداعی گردید چرا که پس از صرف آن همه هزینه و زحمت اولیه و کار رستمانه در حفر آن تونل بدون دریافت پول واقعی از دولت تاجیکستان ، چگونه بر سر یک مسئله ثانویه یعنی تجهیز تونل به جت فن و تجهیزات روشنایی و تکمیلی روزی نیست که انواع ناله و نفرین از سوی رانندگان تاجیک نثار ایران و ایرانی نگردیده و در عوض همه گونه مدح و منقبت در وصف خناییان زرنگ نشود که با گرفتن آن پول هنگفت از جانب تاجیک کلی برای خود تبلیغ نموده و بالاتر از آن تاجیکستان را مّیده مّیده به حیاط خلوت خود تبدیل کرده ایستاده اند .