واکنش دانشکده اسلامی تاجیکستان به اسناد ویکی لیکس درمورد این دانشکده

واکنش دانشکده اسلامی تاجیکستان به اسناد ویکی لیکس درمورد این دانشکده دانشکده اسلامی تاجیکستان به افشاگری ویکی لیکس درباره پرداخت پول ازسوی دولت عربستان سعودی به 12 تاجیک ازجمله پنج استاد این دانشکده برای تبلیغ و ترویج اهداف و سیاستهای عربستان دراین کشور واکنش نشان داد.

 

خبرگزاری تاج نیوز تاجیکستان  گزارش داد، مسئولین دانشکده اسلامی تاجیکستان هدف اصلی از انتشار این اسناد ازسوی ویکی لیکس را ایجاد اختلاف دراین کشور عنوان کرد. 

ماه گذشته ویکی لیکس اسنادی را از عربستان سعودی منتشر کرد که در میان آنها اسناد ی مربوط به سفارت این کشور در تاجیکستان وجود داشت که طبق آن 12 مبلغ دینی ازجمله پنج استاد دانشکده اسلامی تاجیکستان بادریافت پول از سفارت عربستان، اهداف وهابی را تبلیغ می کنند. 

این نامه ها 4 سال پیش نوشته شده اند و بر اساس آنها عربستان سعودی 12 نفر را در قبال پرداخت پول به تبلیغ اهداف مذهبی خود واداشته است که 5 نفر از آنان استاد دانشکده اسلامی تاجیکستان می باشند. 

بنا به گزارش تاج نیوز، دانشکده اسلامی گرچه هدف انتشار این اسناد را برانگیختن اختلاف ذکر کرده، اما در باره جزئیات جلب این افراد حرفی نزده است. بلکه با رسانه ها و ویکی لیکس درافتاده و می گوید که پایگاه هایی مثل ویکی لیکس که خود را افشاگر اسرار دولت های ابرقدرت معرفی کرده اند، تنها بازیگر رسانه ای و سیاسی می باشند، زیرا کسی باور نمی کند که چنین پایگاهی بدون حمایت ابرقدرت ها امکان فعالیت داشته باشد. 

این درحالیست که سلیمان دولت اف رئیس کمیته دین تاجیکستان روز سه شنبه گذشته در یک نشست خبری بدون نام بردن از این 12 نفر با تایید پرداخت پول از سفارت عربستان به این افراد گفت، هر سفارت بورسیه ای دارد و دریافتهای این افراد از عربستان سعودی نیز در دایره قانون همچون بورسیه بوده است. 

وی به نوع بورسیه و اهداف اعطای آن ازسوی سفارت عربستان سعودی اشاره نکرد.

/ 1 نظر / 31 بازدید

لابد پادشاه ورق باز و عرق خور عربستان فقط و فقط به خاطر خدا به اين پنج نفر بورسيه داده!!!!!!!!!!!!!!! البته در سركاري بودن و سرسپرده بودن ويكي ليكس شكي وجود ندارد.