بی ثباتی بازار ارز در تاجیکستان

بی ثباتی بازار ارز در تاجیکستان دوشنبه – ایرنا- ناپایداری و عدم ثبات بازار ارز در تاجیکستان به یک روند معمول تبدیل شده و به عقیده کارشناسان لطمات جبران ناپذیری بر اقتصاد این کشور وارد ساخته است .

 

به گزارش خبرنگار ایرنا ، پس از افت 20 درصدی ارزش دلار در روزهای پایانی هفته گذشته ، امروز-سه شنبه- نرخ دلار دوباره به قیمت قبلی برگشت و هر دلار با 6.5 سامانی برابر شد.

افزایش دوباره قیمت دلار در تاجیکستان در حالیست ، که روز پنج شنبه هفته گذشته ارزش یک دلار با 5.5 سامانی برابر شده بود و در این بازار همه فروشنده بودند و خریدار دلار یافت نمی شد.

مسئولین بانک مرکزی تاجیکستان افزایش عرضه دلار و افزایش نظارت را دلیل کاهش نرخ اعلام داشته اند . اما برای افزایش مجدد قیمت آن توضیحی ارائه نکرده اند. 

برخی از کارشناسان بر این باورند که این ناپایداری و عدم ثبات قیمت دلار در تاجیکستان که از ابتدای سال جاری میلادی آغاز یافته است لطمات جبران ناپذیری را به اقتصاد تاجیکستان وارد ساخته و امنیت اقتصادی این کشور را با خطر مواجه می سازد. چرا که شرکای اقتصادی و سرمایه گذاران برای انجام برنامه ریزی نیاز دارند که ثبات به بازار ارز برگردد.

/ 0 نظر / 36 بازدید