سال نو میلادی مبارک

در عرفه سال نو(آستانه سال نو)شهر دوشنبه تغییر چهره داده در ورودی کارخانه ها(ادارات و..) و همچنین مغازه های بزرگ درخت کریسمس تزئین شده قرار داه شده و در خیابانها تابلو نوشته ها و پارچه نوشته های بسیاری نصب شده که سال نو را تبریک گفته داند البته این عبارت هم بسیار استفاده شده است که : سال نو ، اقبال نو

چاره بینی های (برنامه های) متعددی هم برای شام عید در نظر گرفته شده است که از چند روز قبل رکلاما (تبلیغ) می شود . اصلی ترین برنامه در میدان سامانی تدارک دیده شده است این برنامه از ساعت 6 بعد از ظهر تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار و تا ساعت 9 شب به طول انجامید .

در دیگر نقاط شهر هم برنامه ای ناحیه ای اجرا شده است و جوانان و نوجوانان هم علیرغم ممنوعیت شدید و برخورد پلیس همچون چهارشنبه آخر سال خودمان اقدام به زدن ترقه و آتش بازی دارند. اوج این آتش بازی و ترقه پرانی آغاز سال نومیلادی (ساعت00.00) روز روان(جاری)بود که تاحدود ساعت 2 بامداد ادامه داشت .(هرچند درهمین لحظه- 2.55 دقیقه- هم در حولی-حیاط- مجتمع مسکونی ما گروهی از جوانان در گرد آتش در حال رقص و پایکوبی هستند.)

به هر حال یاش بازاری بود دیشب و ساعات اولیه آغازین روز سال . شبکه سراسری تاجیکستان هم که معمولاًبرنامه هایش ساعت 24 به پایان می رسید هنوز در حال پخش ویژه برنامه های شام عید است که ویژه بودنش تنها برمی گردد به برخی گفتگوها با حافظان(خوانندگان) ورقاصان. البته بخش عمده برنامه هم در رستوران ایرانی دب د ضبط شده است.

/ 0 نظر / 6 بازدید