i

بسم الله الرحمن الرحیم

پیچین

 قبل از سفر به بدخشان سری به بازار فراوان زده تا مقداری موادغذایی و تحفه هایی ایرانی تهیه کرده و در طول سفر به همراه داشته باشم.

در بین اجناس بنجل و بی نام و نشان وطنی که در ایران خریداری نخواهند داشت و در تاجیکستان با قیمتهای تعجب آور بازار مکاره ای دارند برای خود،  "پتی بور مینو" با توجه به کیفیت ،قیمت و تاریخ مصرفش نظرم را جلب کرد، مقداری خرید کرده و در طول سفر هم مصرف کرده هم در مواجه با کودکان با صفای تاجیک به آنها پیشکش می کردم. تا اینکه موجودی ته کشید، اما جای نگرانی نبود چرا که تقریباً در همه "مگزین" (مغازه) های پشت کوهی می توانستی "پیچین مینو" را با قیمتی نه آنچنان گران دسترس کنی .

 در این سفر دورترین مکانی را که رفتم چشمه بی بی فاطمه زهرا "س" بود که برای رسیدن به آنجا حتی اگر "ماشین هرجا گرد"(شاسی بلند) هم وسیله راه باشد از دوشنبه تا آنجا قریب بیست ساعت باید "حی" (رانندگی) کنی. بله حدس شما درست است در آنجا هم حضور این کالای ایرانی خرسند کننده بود.

امید اینکه محصولات باکیفیت ایرانی نیازهای هموطنان را برطرف کرده و بازارهای جهانی را  تسخیر

/ 3 نظر / 5 بازدید
یکی از دوستان که سابقا ساکن دوشنبه بود

سلام ایرانیها در تمام دنیا می درخشند اگر خودشان نباشند محصولاتشان هست فقط اگر بگذارند بعضی ها ارادتمند

هژیر تهرانی

با سلام محض این هم در زمره دیگر عجایب آن دیار است. در مملکتی که مزد محنتی متخصصان آن حول و حوش صد دلار است ماءالشعیر ایستک با دو یا سه برابر قیمت ایران به سّودا میرسد ! ما که خوشحالیم اجناس ایرانی را با صفت بّلّند در آن دیار زیارت نماییم !!

مرتضی اشرافی

با سلام آقای اسدی ببخشید ها از مینو بودنش که مینو هست اما پتی بور فکر کنم نیست.... http://minoogroup.com با مراجعه به سایت مینو پتی بور یه شکل دیگه داره..... بعدش ببخشید ها مثل اینکه فراموش کردید از چشمه بی بی فاطمه زهرا "س" چیزی بنویسید.... از اینکه با مطالب شیرین و عکس دارتون ما را با سرزمین زیبای تاجیکستان آشنا می کنید خیلی ممنون هستم و انشاالله که سلامت باشید و ادامه سفرنامه شما را بخوانیم.