داعش توسط ابرقدرتها خلق شده است

رئیس شورای علمای مرکز اسلامی تاجیکستان داعش توسط ابرقدرتها خلق شده است دوشنبه – ایرنا- رئیس شورای علمای مرکز اسلامی تاجیکستان ، «گروهک تروریستی و تکفیری داعش» را سازمانی شکل گرفته از سوی کشور های ابرقدرت علیه کشور های مسلمان نشین خواند.

 

بنابه گزارش خبرگزاری آزادگان تاجیکستان،سیدمکرم عبدالقادرزاده رئیس شورای علمای تاجیکستان روز جمعه8-3-1394 در خطبه نماز جمعه مسجد مرکزی شهر دوشنبه گفت، این “خلافت” را ابرقدرت ها برای تخریب و تصاحب ثروت های کشورهای اسلامی تشکیل کرده اند. 

عبدالقادرزاده از پیوستن برخی جوانان تاجیک به صف این گروهگ تروریستی ابراز نگرانی کرده، تاکید کرد، که آنهایی که به سوریه و عراق رفته اند به خاطر ناآگاهی دینی بوده است و تا کنون از علما و خطیبان مساجد کسی به این گروهک نپیوسته است، چون آگاهند . 

رئیس شورای علمای تاجیکستان گفت ابرقدرت ها با واردکردن کلمه اسلام به نام این سازمان،جوانان مارا جلب و قربانی منفعت های خود می کنند.البته،زیر تاثیر تبلیغات آنها کسانی قرار می گیرند که ساده لوح و بی دانشند .این گونه گروهها ،حرکت و سازمانها از اول پیدایش اسلام بود ه اند و از واژه اسلام مغرضانه سوء استفاده می کنند و با این ترفند ثروت و دارایی های کشورها و جوانان را جذب خود می کنند و بااین عمل خود اسلام را سپر قرار داده از بی فرهنگی و کم دانشی برخی جوانان ما خوب استفاده می کنند. 

عبدالقادرزاده دربخش دیگری از خطبه های جمعه خود از جوانان دعوت کرد،به حرف های پیروان این سازمان گوش نداده و از پدر و مادران تاجیک خواهش کرد، در تربیت فرزندانشان مسئولیت بیشتری احساس کنند. 

این دعوت و تاکید های رئیس شورای علمای تاجیکستان در حالیست ، که روز چهارشنبه سرهنگ گل مراد حلیم اف، فرمانده نیروهای مخصوص وزارت کشور تاجیکستان، از پیوستن خود به صف «گروهک تروریستی و تکفیری داعش» خبر داده است و برخی از مسئولین تاجیکستان از شورای علما و رئیس آن انتقاد کرده اند.

/ 0 نظر / 27 بازدید