اجرای طرح اعلام خانه به خانه خطر تروریسم درتاجیکستان

اجرای طرح اعلام خانه به خانه خطر تروریسم درتاجیکستان دولت تاجیکستان برای جلوگیری از پیوستن جوانان این کشور به گروه های افراطی از جمله گروهک تروریستی داعش، اجرای طرح اعلام خانه به خانه خطر تروریسم را از امروز سه شنبه آغاز کرد.

 

به گزارش خبرگزاری خاور تاجیکستان، این طرح با هدف آگاه سازی مردم از خطر تروریسم و پیشگیری از پیوستن جوانان به گروههای افراطی، تروریستی و تکفیری اجرا می شود.

در نخستین مرحله از اجرای طرح مذکور، گروههای تبلیغ و آگاه سازی عمومی در تاجیکستان تشکیل شده و فعالیت خود را از روستاها و شهرهایی که بیشتر در معرض خطر هستند، آغاز کرده اند. این افراد با حضور در خانه ها ضمن تشریح ماهیت گروههای افراطی و تروریستی به ویژه گروهک تروریستی و تکفیری داعش، نسبت به عواقب پیوستن به این گروهک به خانواده ها هشدار می دهند.

فعالیت برخی شبکه های ماهواره ای نظیر شبکه تلویزیونی «وصال حق» و شماری از سامانه های اینترنتی به منظور ترغیب جوانان تاجیک برای پیوستن به گروههای سلفی ،تکفیری و تروریستی از یکسو، و پیوستن بیش از 400 جوان تاجیک به داعش که تاکنون بیش از یکصدنفر از آنها به هلاکت رسیده اند، از سوی دیگر، به یک دغدغه جدی برای مسئولان و مردم تاجیکستان تبدیل شده است.

دولت تاجیکستان در همین راستا چند هفته پیش، قانون سلب تابعیت و لغو حقوق شهروندی افرادی را تصویب کرد که برای پیوستن به گروههای تروریستی به سوریه و عراق رفته اند.

/ 0 نظر / 34 بازدید