زور

بسم الله الرحمن الرحیم

زور

تاجیکان ایران را قبله فرهنگی خود و احمدی نژاد را پرزیدنتی "زور" دانسته و بعضاً هنوز هم می دانند و برایشان جای سوال است که چرا پرزیدنت کشور کلانی همچون ایران باید اینچنین "خراب" باشد. در حالی که پرزیدنت کشور "میده" آنها "بزبالا"ست.

بعد از استقلال تاجیکستان در بیست و یکسال پیش و حضور ایران اسلامی به عنوان اولین کشور صاحب سفارت در این کشور و تلاش ایران در راستای پایان جنگ شهروندی و کمک به محرومان و اقتصاد فشل تاجیکستان و اشتراکات  فرهنگی و تاریخی ، حکومت و مردم تاجیکستان را به ایران و ایرانی بسیار علاقه مند ساخت.

ساخت تونل انزاب که شمال و جنوب تاجیکستان را به هم پیوند داد به عنوان معجزه ای که روسها هم نتوانسته بودند آن را محقق سازند تلقی میشد. با شروع به ساخت نیروگاه سنگ توده با تبلیغات وسیعی که صورت گرفت این انتظار ایجاد شده بود که با اتمام آن نه تنها مشکل آب و برق تاجیکستان برطرف خواهد شد که تاجیکستان با صادرات برق و آب دیگر مشکلات خود را هم مرتفع خواهد ساخت. انتظاری که پس از افتتاح برآورده نشد.

سرمایه گذاریهای دوران آقای احمدی نژاد و سفرهای زیاد ایشان به تاجیکستان بنا به دلایل متعدد آنگونه که باید به سرانجام نرسیده و در چند سال اخیر چشم بادامی های ختایی زور خود را به رخ تاجیکان کشیده و با احداث ساختمانهای بلند مرتبه در کوتاهترین مدت زمانی و به صورت سه شیفت ، احداث کامل تونل شهرستان که از نظر موقعیت جغرافیایی و سایر مشخصات در حد و قواره تونل انزاب بوده و کلنگ آغاز احداث آن پس از دوبار افتتاح رسمی تونل انزاب زده شده بود در حالی که هنوز که هنوز است تکمیل نشده است و ....گویا کم کم تاجیکان سجاده خود را به سوی ختاییان پهن کرده و از زور ایران و ایرانی در این کشور کاسته می گردد.

کلان= بزرگ

خراب= لاغر

میده= کوچک

بزبالا= تنومند

ختا= چین

/ 2 نظر / 4 بازدید
محمد رضایی ولیسه

با سلام در ازبکستان هم احمدی نژاد را پرزیدنت زور می شناسند.حتی حضرت آقا را هم می شناختند. می دانستند که ایران زیر فشار آمریکا و ایادی آن است و از اینکه ایران این فشار ها را تحمل میکند و خم به ابرو نمی آورد خرسند بودند.

نوید

این همه زور تحمل کردیم که آخرش بریم تو مملکت دیگه کلنگ بزنیم ! این کلنگ بخوره تو کمر آقا زاده ها ..