بالاترین‌ عنوان برای رهبر یک دولت باور ‌ مردم است

بالاترین‌ عنوان برای رهبر یک دولت باور ‌ مردم است

 

بنا به گزارش روز جمعه 1-3-1394 خبرگزاری تاج نیوز تاجیکستان سلطان میرزاشایف ، اولین مسئول نهاد ریاست جمهوری تاجیکستان شامگاه روز پنج شنبه 31-2-1394 در محفل “گفتگویی تمدن‌ها” گفته است که ؛ بالاترین‌ عنوان برای سرور دولت و پرزیدنت تاجیکستان این است، که مردم او را باور و انتخاب کرده اند.
سلطان میرزاشایف در باره “پیشوای ملت” نامیدن امام علی رحمان سوال کردند. او با یاد کردن از تجربه قزاقستان‌و ترکمنستان‌، گفت، که از این همه عنوان چه فایده؟
این اظهار نظر در راستای پیشنهادیست، که چندی پیش از جانب برخی صاحب نظران تاجیک پیشنهاد شده بود، که به امام علی رحمان‌ رسماً عنوان “پیشوای ملت” داده شود که این مطلب واکنشهای مختلفی را در پی داشته است.
در این محفل کتاب تازنشر سلطان میرزاشایف با نام “استالین، روزولت، چیرچیل و جنگ دوم جهان” رونمایی شد.
سلطان میرزاشایف در پاسخ به سوال یکی از شرکت کنندگان که پرسید در کتاب از رهبران شوروی که سالهای طولانی حکومت کرده اند انتقاد هم کرده‌اید‌ و در مورد انتخاب چند باره و طولانی شدن دوران حکومت رهبران کشور‌های آسیای مرکزی چه نظری دارید؟ گفت، که امام علی رحمان حالا جوان است و نیروی کار کردن دارد و اگر بازهم انتخاب شود به این مقام سزاوار است. به باور سلطان میرزاشایف امام علی رحمان در طول 22 سال ریاست جمهوری خود تجربه بزرگ رهبری را کسب کرده و در انتخاب نیروها و مسئولین حرفه ای شده‌است و به رشد اقتصادی‌ کشور بیشتر توجه می کند. سلطان میرزاشایف از صاحب منصبان سابقه دار تاجیکیتان است، که اکنون 83 ساله می باشد. او در دوران اتحاد جماهیر شوروی و پس از آن سمت های مختلفی از جمله ، وزیر فرهنگ تاجیکستان (1979-87)، رئیس جمعیت دوست و علاقه مدنی‌ تاجیکستان با خلق‌های خارجی (1987-90)، مسئول نهاد ریاست جمهوری تاجیکستان در سالهای 1993-94 داشته است.

/ 0 نظر / 26 بازدید