ابرقدرت ها باعث رشد افراطی گری در کشورهای مسلمان هستند

رئیس دانشکده اسلامی تاجیکستان: ابرقدرت ها باعث رشد افراطی گری در کشورهای مسلمان هستند رئیس دانشکده اسلامی تاجیکستان گفت: در زمان حاضر؛ افراد ، گروه ها و ابرقدرت ها از روی نقشه ازقبل طراحی شده تلاش دارند برای شکل گیری حرکت های افراطی در کشورهای اسلامی زمینه سازی کنند.

 

'تاج الدین عصام الدین زاده' رئیس دانشکده اسلامی تاجیکستان در حاشیه کنفرانس بین المللی «اسلام برضد افراط گرایی دینی و تروریسم» در شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان به خبرگزاری خاور این کشور گفت: دین مقدس اسلام مجموعه ای از دستورالعمل هاست که برای زیبا زندگی کردن انسان و روبه رشد بودن جامعه بشری تهیه شده است. 

وی درباره زمینه های سیاسی شکل گیری حرکت های افراطی افزود: در دنیای امروز سوءاستفاده سیاسی بسیاری از دین اسلام می شود که این سوءاستفاده ها زمینه ساز حرکت های افراطی است . 

رئیس دانشکده اسلامی تاجیکستان گفت که یک گروه از افراد خودخواه می خواهند دینداری خود را نسبت به دیگران بیشتر نشان دهند، آنها خود را از دیگران دین دار تر و دیگران را به بی دینی و یا ضعف در دین متهم می کنند که این حالت نیز زمینه ساز پیدایش افراطی گری است. 

به باور رئیس دانشکده اسلامی تاجیکستان ؛ این کوشش ها برای ایجاد شکاف بین دولت و مردم انجام می شود تا شرایط برای وارد شدن نفوذ و تاثیر ابرقدرت ها در جامعه فراهم شود. هدف نهایی چنین گروه ها و پشتیبانان آنها تضعیف دولت ها و کشورهای مسلمان می باشد.

کنفرانس بین المللی «اسلام برضد افراط گرایی دینی و تروریسم» از روز چهارشنبه به مدت دو روز در شهر دوشنبه برگزار شد.

در این کنفرانس که به همت کمیته دین، تنظیم سنت ها، جشن و مراسم ملی تاجیکستان برگزار شد آیت الله 'محسن اراکی' دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و علمای دینی و شخصیت های مذهبی 15 کشور جهان از جمله مصر، جمهوری آذربایجان، افغانستان، هند، پاکستان و روسیه حضور داشتند.

/ 0 نظر / 26 بازدید