عید سعید فطر در تاجیکستان

بسم الله الرحمن الرحیم

عید فطر در تاجیکستان

به هرحال ضیافت الهی در تاجیکستان هم در روز سه شنبه 8 شهریورماه مصادف با 30 آگوست به پایان رسید و مردم مسلمان و روزه دار تاجیکستان عید رمضان خود را از صبح چهارشنبه با اقامه نماز عید و سپس عید گردی شروع کردند.

در عرفه این عید مبارک پرزیدنت جمهوری تاجیکستان محترم امام علی رحمان  در پیام تلویزیونی خود به این مناسبت همه مردم را تبریک و شادباش کرده و برای همه درخواست ایمان کامل و قبولی طاعات و اجابت دعاها را نمود. ایشان همچنین با اشاره به آیات قرانی و روایات رسیده از پیامبر اسلام(ص) توجه همه مردم را بر آموزش و علم و دانش بر اساس دستورات اسلامی جلب کرده و از والدین خواستند که بر ادب آموزی فرزندان خود نظارت کرده و سخاوت ، کمک و انفاق به یکدیگر را فراموش نکرده و به تازه و آزاد کردن و لباس نو پوشیدن و تبریک همدیگر اهتمام داشته باشند.

 در فراز دیگری از این پیام به جشنهای استقلال پرداخته و همه را به اشتراک در آن دعوت نمودند.

همچنین در شب عید سعید فطر طی مراسم بسیار مفصلی بزرگترین پرچم تاجیکستان که گویا 240 متر مربع مساحت دارد(60متر در 40 متر)توسط امام علی رحمان برافراشته و آتش بازی مفصلی انجام شد.

عیدسعید فطر

 بر همه میهمانان رب باریتعالی مبارک

/ 2 نظر / 4 بازدید
دوست

طاعات و عبادات شما هم قبول درگاه حق و عید شما هم مبارک.

هژیر تهرانی

با سلام ، مراسم پر طنطنه افرختن این پرچم را از کانال یک تلویزیون تاجیکستان مشاهده کردم . در این مراسم گواهی ثبت میله ( مناره) پرچم مذکور به عنوان بلندترین در جهان توسط نماینده موسسه کتاب رکوردهای گینس نیز به پرزیدنت رحمان اهدا شد. با تشکر