ساقی

بسم الله الرحمن الرحیم

ساقی

در پایانی روزهای دی­ماه سال جاری با حضور جمعی از مدیران و مسئولین فرهنگی کشور مراسم رونمایی از دو کتاب "درآمدی بر آشنایی با سیاست­گذاران و مجریان فرهنگی کشور" و "درآمدی بر مدیریت فرهنگی"  برگزار می گردد .

"نشر ساقی" به عنوان ناشر این دو اثر گویا به هنگامه نشر این دو اثر بر خلاف روال معمول که "ساقی" وظیفه پر کردن جام دیگران و بهره­مند ساختن آنان را دارد، خود دچار مستی شده و این دو اثر را با اشکالات فراوان به طبع رسانده است.

انتظار دارم برادر بزرگوارو محترمی که به عنوان مولف این دو کتاب در مراسم رونمایی در باره ضرورت مدیریت فرهنگی و نقصان­های این عرصه به تفصیل صحبت کرده­اند، به عنوان یک عمل فرهنگی از ناشر محترم با توجه به وابستگی­اش به روایت فتح که باید روایت کننده­ای صادق باشد، درخواست کنند تا حداقل پاسخ سوالات زیر را ارائه نمایند.

1- قرارداد تهیه این دو عنوان کتاب توسط چه سازمانی و با چه کسی منعقد شده است؟

2-  چرا کتاب درآمدی بر مدیریت فرهنگی فاقد پیش­گفتار است و خواننده به یکباره و بدون هیچ مقدمه­ای وارد مباحث فصل اول می­گردد؟

 3- علیرغم داشتن ارجاعات فراوان در متن کتاب "درآمدی بر مدیریت فرهنگی" چرا کتاب فاقد فهرست منابع و ماخذ است؟

4- پیش گفتار کتاب "درآمدی بر آشنایی با سیاستگذاران و مجریان فرهنگی کشور" نوشته کیست؟

5- چرا درشناسه کتاب "درآمدی بر آشنایی با سیاستگذاران و مجریان فرهنگی کشور" نام مجید اسدی به عنوان ویراستارآمده است؟ در حالی که  او تنها کاری که برای این کتاب و کتاب دیگر انجام نداده است ویراستاری است!؟

.....

 

 

/ 0 نظر / 5 بازدید