مجتمع آموزشی تاجیکستان - ایران ازسال تحصیلی 95-94 دانش آموز می پذیرد

مجتمع آموزشی تاجیکستان - ایران ازسال تحصیلی 95-94 دانش آموز می پذیرد دوشنبه - ایرنا- به مناسبت هفته گرامی داشت مقام معلم ، مراسم تقدیر و بزرگداشت سفیران علم و معرفت در تاجیکستان برگزار و اعلام شد که مجتمع آموزشی تاجیکستان - ایران موسوم به رودکی از سال تحصیلی 94-95 فعالیت خود را آغاز می کند.

 

به گزارش خبرنگار ایرنا ، این مراسم شامگاه روز سه شنبه با حضور کادر آموزشی و اداری مجتمع آموزشی امام جعفرصادق(ع) ، دانش آموزان و اولیاء آنها و همچنین سفیر جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان و مسئولین سازمانها و نهادهای ایرانی فعال در تاجیکستان در سالن «اتفاق نویسندگان » شهر دوشنبه برگزار شد.

مدیر مجتمع آموزشی امام جعفر صادق (ع) ضمن تبریک هفته گرامیداشت مقام معلم گفت: فاز اول مجتمع آموزشی بین المللی تاجیکی ایرانی رودکی آماده بهره برداری شده و از ابتدای سال تحصیلی 94-95 فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

علی قنبری افزود: مجتمع آموزشی امام جعفر صادق (ع) در حال حاضر تنها مجتمع آموزشی ویژه ایران در تاجیکستان است که با بیش از 350دانش آموز به خاطر سطح آموزشی بالا ، مردم تاجیکستان و افغانیهای مقیم تاجیکستان اشتیاق فراوانی برای تحصیل فرزندانشان در این مجموعه دارند .

وی افزود: بر اساس تفاهم نامه منعقده میان وزارت آموزش و پرورش ایران و وزارت علم و معارف تاجیکستان در سه هکتار زمین اهدایی تاجیکستان به ایران ،مجتمع بین المللی ایرانی تاجیکی آموزشی رودکی در حال احداث است. 

به گفته ی وی ، ظرفیت این مجتمع آموزش 2100 نفر در سه فاز است و برای این مجتمع بین المللی سه ساختمان آموزشی پیش بینی شده است که هر ساختمان می تواند 700 دانش آموز را در خود جای دهد .علاوه بر این سه ساختمان آموزشی ، کتابخانه، سایت کامپیوتر و زمین های ورزشی در نظر گرفته شده است. 

همچنین بر اساس این تفاهم نامه تبادل معلم بین ایران و تاجیکستان با هدف آموزش و توسعه زبان فارسی در بخش نوشتاری انجام خواهد شد .

«حجت الله فغانی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از سفیران علم و معرفت ایران در تاجیکستان، شهید مطهری را بنیان گذار مدرسه ای به وسعت یک جهان دانست و گفت : مطهری مصداق طبیبی است که با از خودگذشتگی نیازها را در سطوح مختلف شناسایی و برای رفع نیازهای آموزشی عاشقانه و با تلاش وصف ناپذیر اقدام کرد.

از همین روی از این بزرگوار هم متن فلسفی سنگین و هم متن آموزشی برای عوام همچون داستان راستان برجای مانده است و به پاس همین خدمات ما هرساله یاد این بزرگ معلم و همه معلمها را گرامی می داریم. 

سفیر جمهوری اسلامی ایران با اشاره به مفهوم علم و جایگاه علم و معلم ،تاکید شهید مطهری را بر علم نافع دانسته و اظهار داشت : ما هم به دلایل عقلی و هم بنا به ادله نقلی موظف به پرداخت به علم نافع و تقدیر از مقام معلم هستیم به ویژه معلمینی که علاوه بر ایفای نقش معلمی در خارج از کشور باید ایفاگر نقش سفیر و نماینده نظام هم باشند . 


 
 
 
 
 
/ 0 نظر / 34 بازدید