مردم تاجیکستان به امام خمینی(ره) عشق می ورزند

شخصیت تاجیک:مردم تاجیکستان به امام خمینی(ره) عشق می ورزند دوشنبه – ایرنا - «میرزا ملا احمد» رئیس انجمن دوستی تاجیکستان و ایران ،امام خمینی (ره) را مهمترین شخصیت معاصر دانست و گفت: همه جهانیان بخصوص مردم تاجیکستان بر بزرگی شخصیت ایشان اذعان دارند و به این پیشوای مذهبی سیاسی عشق می ورزند.

 

«میرزا ملا احمد»، روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، تاثیرگزاری امام خمینی در ایران و منطقه را عمیق و ماندگار دانست و افزود: حتی نسل نو تاجیکستان نیز با نام امام خمینی (ره) و نقش این شخصیت و چهره ماندگار تاریخ آشنا هستند. 

استاد دانشگاههای تاجیکستان تصریح کرد: تاکنون در باره ابعاد شخصیتی امام خمینی (ره) مقاله ها، کتب و پایان نامه های زیادی از سوی صاحب نظران و دانشجویان تاجیک به رشته تحریر در آمده است.

ملا احمد با اشاره به چاپ دیوان اشعار امام خمینی (ره) به خط سیریلیک گفت: اشعار و غزل های امام به خوبی در قلوب مردم شعردوست تاجیکستان رسوخ کرده بطوری که حتی بعضی از ترانه سرایان و خوانندگان اصیل ، این غزلهای عارفانه را در ترانه های خود بکار می برند.

این استاد آکادمی علوم تاجیکستان اظهار داشت: برای شناخت بیشتر نسل جوان با نقش تاثیرگذار امام خمینی (ره) شایسته است سخنان، نوشته ها و شخصیت و سبک زندگی امام خمینی(ره) در قالب کتب و محصولات رسانه ای منتشر شود.


/ 0 نظر / 38 بازدید