تحفه نوروز- پیشکش کتاب به کتابخانة ملی تاجیکستان

بسم الله الرحمن الرحیم

تحفه نوروز

پیشکش کتاب به کتابخانة ملی تاجیکستان

کتابخانه با حشمت ملی تاجیکستان با گنجایش 10 میلیون نسخه کتاب و به عنوان بزرگ‌ترین کتابخانه در آسیای میانه در اولین روز سال نو شمسی (1391) همزمان با لحظه تحویل سال ، توسط امام علی رحمان رئیس جمهور تاجیکستان و مسئولین فرهنگی و اهل ضیاء تاجیکستان افتتاح شد.

 در آخرین روز ازاولین دهه فعالیت رسمی این کتابخانه (9/1/1391) با حضور جناب آقای دکتر مجتهد شبستری رئیس انجمن دوستی ایران و تاجیکستان و دکتر ملا احمد رئیس انجمن دوستی تاجیکستان و ایران ،مهندس احمدپور مدیرعامل انجمن دوستی ایران و تاجیکستان و جمعی از اعضای این دو انجمن و همچنین تعدادی از دانشجویان ایرانی و مسئولین کتابخانه ملی تاجیکستان ، مرحله اول از طرح پیشکش بیست هزار جلد کتاب به کتابخانه ملی تاجیکستان برگزارشد.

در این مراسم پس از ایرادسخنانی توسط رئیس کتابخانه ملی تاجیکستان و روسای دو انجمن و بیان دیدگاه توسط برخی از حضار، چند جلد از کتب اهدایی توسط تنی چند از اهدا کنندگان تقدیم رئیس کتابخانه ملی تاجیکستان گردید.

 پس از این مراسم نشستی صمیمی با حضور دانشجویان ایرانی و رئیس و مدیرعامل انجمن دوستی ایران و تاجیکستان برگزار و دانشجویان مسائل و مشکلات و دیدگاههای خود را بیان داشتند.

 در ادامه نیز جمع حاضر از تمامی طبقات و سالن ها و امکانات کتابخانه بازدید کردند.

 

 

 

 

 

/ 2 نظر / 8 بازدید
انجم

سلام جناب اسدی میگم جای انجمن در این جمع خالی است راستی فک کنم این انجمن خودش هم به مشروعیت خود شک دارد چون امسال هیچ کجاحاضر نیستند وهیچ برنامه ای هم ندارند وسفارت هم به جای آنها تصمیم میگیردو الا اخر......

رادیو تاجیکی

با سلام از عکس های شما در سایت تاجیکی استفاده شد با تشکر