زکس

ظاهراً در سالهای اخیر ازدواج تاجیکان با اتباع دیگر کشورها افزایش چشمگیری یافته است و  در پنج سال اخیربیش از 2600 ازدواج تاجیکان با شهروندان خارجی و600 مورد طلاق  ثبت شده  است. گفته می‌شود اتباع تاجیک، بخصوص زنان و دختران، عمدتاً با شهروندان افغانستان، ایران، ترکیه، چین، هند، ژاپن، آلمان و پاکستان ازدواج کرده‌اند. دریافت شهروندی تاجیکستان یا "بود و باش" موقت در این کشوراز جمله اهداف ازدواج با اتباع تاجیک است.

به هرحال تعداد زنها در تاجیکستان در مقایسه‌با مردها بیشتر بوده و افزون بر این، برخی از مردهای تاجیک جهت کار مهاجرات کرده و با زنهای خارجی ازدواج کرده و زن و فرزندان خود در زادگاهشان را ترک می‌کنند. بنابر این تعداد دختران در سن ازدواج و بیوه ها در این کشور زیاد بوده و تمایل به ازدواج با اتباع بیگانه با این تصور که خارجیان کم بغل نبوده(تمکن مالی دارند) و می توانند برای آنها زندگی بهتری تامین کنند زیاد است.

/ 4 نظر / 14 بازدید
کاوه یوسف زاده

سلام میخواهم به تاجیکستان بیایم برای کار و تفریح وکسب اطلاعات در باره تاجیکستان و سایر کشورها لطفا به من کمک کنید تا زودتر این اقدامات را انجام بدم.به امید دیدار در تاجیکستان

هژیر تهرانی

آقای کاوه عزیز مگر در تاجیکستان کار پیدا میشود ؟ اگر هم پیدا شود مزد محنتی ( دستمزد ) آن این قدر پایین است که به اصطلاح خودمان دود از سرتان بلند می شود. اگر کار بود که خود تاجیکان ناچار از مهاجرت به روسیه و تحمل شدائد آن کشور وتحقیر از سوی روسها نمی شدند

فرید

با درود من مطالبی در مورد رواج صیغه در 10 سال گذشته در تاجیکستان توسط ایرانیها خواندم؛ که نوشته بود تعدادی از زنان تاجیک در جستجوی همسران ایرانی خود به سفارت ایران مراجعه کرده اند ولی سفرات منکر این قضیه است. لطف کنید در این مورد کمی مطلب بنویسید.

Ramin

هر چی باشه زنان تاجیک از زنان ایرانی کمتر تجملاتی هستند و مهریه کمتری دارند. ای کاش در خصوص زنان تاجیکی متمایل به ازدواج سایتی هم معرفی می شد.