دانشجویان ایرانی، لبخند را بر لبان کودکان یتیم تاجیک نشاندند

در گرامیداشت یاد و راه امام خمینی (ره) دانشجویان ایرانی، لبخند را بر لبان کودکان یتیم تاجیک نشاندند دوشنبه – ایرنا-گروهی از دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در تاجیکستان به منظور گرامی داشت یاد و راه امام خمینی (ره) رهبر کبیر انقلاب اسلامی، در چند یتیم خانه و مرکز نگهداری معلولین در این کشور فارسی زبان حضور یافته و با تقدیم هدایا و گفتگو با آنها،لبخند را بر لبهای کودکان نشاندند.

 

به گزارش خبرنگار ایرنا از دوشنبه پایتخت تاجیکستان، این برنامه در سالروز میلاد خجسته منجی عالم بشریت و در آستانه سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران با ابتکار و همت جمعی از دانشجویان برگزار شد تا در نتیجه آن، دل کودکان یتیم، بی سرپرست و معلول تاجیک شاد شود.

«محسن رضایی »دانشجوی رشته دکتری روزنامه نگاری در تاجیکستان به عنوان هماهنگ کننده و مجری این برنامه به خبرنگار ایرنا گفت: دانشجویان و برخی از ایرانیان مقیم تاجیکستان همواره در مناسبتهای مختلف تلاش می کنند از پرورشگاهها و مراکز نگهداری معلولین در این کشور سر بزنند و نذورات خود را اهدا کنند اما با توجه به همزمانی میلاد منجی عالم بشریت و سالروز رحلت نایب برحقش، حضرت امام خمینی (ره) تصمیم گرفتیم به یاد او که یار و یاور محرومان و مستضعفان بود، امسال این برنامه را با انسجام و جدیت بیشتری انجام دهیم.

وی افزود: ما سرکشی از یتیم خانه ها و مراکز نگهداری از کودکان معلول و بی سرپرست تاجیکستان را در شهر دوشنبه از صبح امروز (چهارشنبه) آغاز کردیم و امیدواریم با کشیدن دست نوازش بر سر این کودکان، آنها در سالروز میلاد حضرت ولی عصر(عج)، شادی را احساس کنند و یاد و نام پیر و مرادمان، حضرت امام خمینی(ره) نیز زنده بماند.

«مولوده غفارآوا » از مربیان مرکز نگهداری معلولین در شهر دوشنبه هم با قدردانی از این اقدام گفت: ما همواره از مردم ایران بزرگ به نیکی یاد می کنیم و از آنها خاطره های خوش داریم.

وی افزود: ما امیدواریم این دوستی و حمایت همواره وجود داشته باشد و بد اندیشان و اسلام ستیزان هیچگاه نتوانند بین ملتهای ما تفرقه و نفاق ایجاد کنند.

این مربی تاجیک خاطرنشان کرد: هرچند برخی از سفارتخانه ها و بنیادهای خیریه هم کمک های شایان توجهی به ما می کنند، اما کمک ایرانیها هر چند اگر جزئی هم باشد، برای ما لطف دیگری دارد.

وی افزود: ما مطمئن هستیم که کمک ایرانیان به ما در واقع، کمک یک خویشاوند به خویشاوند خود است و چنین کاری، تقویت حس همبستگی و سربلندی همه فارسی زبانان و مسلمانان را در پی دارد.

«خورشید محمداف» از مسئولان یک یتیم خانه در شهر دوشنبه نیز گفت: امام خمینی (ره) مردی بزرگ و با عظمت بود که یادش همواره در دل تاجیکان جای دارد.

وی با قدردانی از کمکهای اهدایی دانشجویان ایرانی به کودکان محروم و یتیم افزود: برای مردمی که تحت تربیت و رهبری عالم بزرگ و وارسته ای همچون امام خمینی بوده اند، انتظاری هم جز این نیست. 

محمداف تصریح کرد: ما امروز همراه با برادران ایرانی مان که این کودکان بی سرپرست و یتیم را شاد کردند، اشک شوق ریختیم و از خداوند می خواهیم که ریشه همه بدخواهان اسلام را بخشکاند.

وی همچنین آرزو کرد گروه تروریستی داعش که مسلمانان را در سوریه ، عراق، افغانستان و دیگر نقاط، کشته و مورد آزار قرار داده و به حیثیت و آبروی اسلام و مسلمین لطمه وارد ساخته است، بزودی از بین برود تا آسایش و آرامش به منطقه و زندگی مردم مسلمان آن بازگردد.

/ 3 نظر / 27 بازدید
مرتضی اشرافی

سلام کار زیبا و خداپسندانه ای بود. ای کاش تصاویر بیشتری می گذاشتید . و همینطور انشااله این نوع کارها مداومت داشته باشد.

حامد

با سلام در اخبار شما دیده می شود که ارجاع به ایرنا داده شده می خواستم ببینم که چه کسی متصدی خبرگزاری ایرنا در تاجیکستان است موفق باشید

هژیر تهرانی

با سلام و عرض ارادت ، خداوند به این دوستان عزیز جزای خیر دهاد.