"التماس"

بسم الله الرحمن الرحیم

"التماس"

یکی از کارهایی که در ایران معمولاً از انجامش بسیار اکراه داشته و اگر هم به اکراه و اجبار انجام دهم باعث ناخرسندیم می شود ولی در تاجیکستان باید به صورت مستمر انجام دهم تا هم خود خرسند شوم هم باعث خرسندی دیگران شوم "التماس" کردن است.

"التماسی" که در این نوشته از مسئولین فرهنگی کشورمان در تاجیکستان به ویژه رایزن محترم فرهنگی  ایران در تاجیکستان جناب آقای دکتر اردوش دارم هم از جنس "التماس" در گفتمان مردم در ایران و هم از جنس "التماس" درگفتمان مردم شریف و نحیب تاجیکستان است.

"التماس" با توجه به حافظه شعری قوی تاجیکان و تعلق خاطرشان به شعرو شاعری بیایید با خدمت گرفتن چند روزه یکی از هنرمندان شناخته شده و خوشنام تاجیکستان مثل آقای دولتمند خال اف، قران منظوم امید مجد را برای تاجیکان شنیدنی نمائید.

مطمئنم که این کار با توجه به هزینه اندک و زمان کمی که صرف تولید و نشرش خواهد شد بسیار مورد استقبال تاجیکان واقع شده و می تواند یک موج نشر معارف قرانی را در پی داشته باشد. وتولید و عرضه این اثر ارزشمند در نوروز امسال می تواند هدیه بسیار ارزشمندی برای تاجیکان باشد.

"التماس"اگر هم فرصت یا به هر دلیل امکان خواندن متن قران منظوم به لهجه تاجیکی در این فرصت باقی مانده نیست، درگام اول متن صوتی قران منظوم را که تهیه و در اختیار برادران رایزنی قرار داده ام در شمارگان بالا تکثیر و اهدا فرمائید.

بر این باورم اگر تنگناهای مالی بخواهد مانع اجرای این اقدام شود، هستند دوستان کریم و سخاوتمندی که  مانع را از سر راه برخواهند داشت.

/ 1 نظر / 3 بازدید
فقاهتی

سلا جناب دکتر اسدی بنده فقاهتی هستم از ایران و در یاسوج دانشجوی فوق الیسانس مهندسی منابع طبیعی هستم. اگه براتون زحمتی نیست لطف کنید اطلاعاتی در مورد چگونگی پذیرش دانشجو در مقطع دکتری در رشته جنگلداری در کشور تاجیکستان بهم بدین ممنون میشم. لطفا هزینه تحصیل و بلیط هواپیما و اجاره خونه یا خوابگاه و ... رو هم بدین. خیلی ممنون دکتر منتظر شما هستم ایمیل و آدرس وبلاگم رو براتون گذاشتم. به امید دیدار