تیم قرانی تاجیکستان در راه ایران

به منظور شرکت در سی و دومین دوره مسابقات بین المللی قران تیم قرانی تاجیکستان در راه ایران دوشنبه - ایرنا - در راستای همکاریهای گسترده و همه جانبه نهادهای دینی و فرهنگی تاجیکستان و ایران ، تیم قرانی تاجیکستان عازم جمهوری اسلامی ایران می شود.

 

'مهرداد پارسا' سرپرست رایزنی فرهنگی ایران در تاجیکستان در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد: با هماهنگی کمیته دین تاجیکستان و سازمان اوقاف ایران که متولی برگزاری مسابقه های بین المللی قران می باشد تیم قرانی تاجیکستان جهت شرکت در سی و دومین دوره مسابقات بین المللی قران کریم که بمناسبت مبعث رسول مکرم اسلام (ص) برگزار می گردد انتخاب و با مساعدت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی عازم ایران خواهند شد.

'دلشاد مغضوم اف' حافظ کل قران کریم که در سال 2009 رتبه اول مسابقات بین المللی دانشجویی را در کشور مصر کسب کرده است با ابراز خوشحالی از اینکه امکان حضور در مسابقات بین المللی قران ایران اسلامی را یافته است از مسئولین کمیته دین تاجیکستان و رایزنی فرهنگی ایران برای فراهم ساختن این فرصت تشکر و اظهار امیدواری کرد که با کسب رتبه؛ سربلند به وطنش برگردد. 

این دانش آموخته دانشگاه الازهر مصر، فعالیت های قرانی در تاجیکستان را رو به رشد دانسته و اظهار اطمینان کرد که با توجه بیشتر مسئولین تاجیکستان و حمایت ایران در آینده نزدیک قاریان و حافظان شاخص و نامداری از تاجیکستان به جهان اسلام معرفی خواهند شد.

کامران شریف ؛ قاری و حافظ کل قران نیز که سابقه حضور در مسابقات بین المللی قران سال 1390 تهران را در بخش حفظ کل قران دارد ، در این دور در بخش قرائت حضور خواهد یافت. 

این دانش آموخته دانشکده اسلامی تاجیکستان از حمایت همه جانبه مسئولین کمیته دین و دانشکده اسلامی تاجیکستان از خود و دیگر دانشجویان تشکر کرده و ابراز امیدواری کرد که با کسب مقام جوابگوی این حمایتها باشد. 

کامران شریف سطح مسابقات قرانی ایران را عالی دانسته و اظهار امیدواری کرد که با حمایتهای ایران شاهد فعالیت های گسترده تر قرانی و برگزاری مسابقات بین المللی قران در تاجیکستان هم باشیم.

سی و دومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم از 25 اردیبهشت تا اول خرداد در تهران برگزار می شود.

در این دور از مسابقات 125 قاری و حافظ قرآن از 80 کشور شرکت می کنند.


 
 
/ 1 نظر / 33 بازدید
سید

دکترجان لطفا از آخرین وضعیت شورای دفاع در تاجیکستان خصوصا آکادمی اطلاع رسانی بفرمایید