فرمانده نظامی تاجیکستان به داعش پیوست

فرمانده نظامی تاجیکستان به داعش پیوست دوشنبه - ایرنا- شایعه پیوستن یکی از فرماندهان نظامی تاجیکستان به گروهک تروریستی و تکفیری داعش با پخش نوار ویدئویی و اظهارات جنجالی وی در یک فیلم 12 دقیقه ای در شبکه های اجتماعی به واقعیت پیوست.

 

رسانه های تاجیکستان امروز پنجشنبه خبر پیوستن سرهنگ 'گلمراد حلیم اف' از افسران بلندپایه وزارت کشور تاجیکستان را به داعش تائید کردند. 

در شبکه های اجتماعی روز چهارشنبه ویدیویی از 'حلیم اف' در لباس سیاه متعلق به داعشی ها منتشر شد که او خود را معرفی کرده و با زبان روسی می گوید که در روسیه و همچنین در سال های 2003 و 2008 در آمریکا دوره های آموزشی نظامی گذرانده و در دانشگاه نظامی تاجیکستان درس خوانده است.

'حلیم اف' در این ویدئو می گوید که از خردسالی با اسلام آشنایی داشته و در مدرسه ، تاریخ تاجیک ها و تاریخ اسلام آموخته است و زمانی که گروه داعش شکل گرفت، تصمیم می گیرد به آنها بپیوندد .

وی در این فیلم 12 دقیقه ای از قوانین تاجیکستان، که به نظر وی مخالف شریعت است، انتقاد می کند. وی خطاب به مهاجرین تاجیک می گوید: 'غلام کافران نباشید و غلام الله باشید.' 

این فرمانده سابق نیروهای ویژه وزارت کشور تاجیکستان، آمریکا را متهم به کشتار مسلمانان می کند و از جلسه های وزارت کشور تاجیکستان نقل می کند که به گفته او برای مبارزه با حجاب دستور صادر کرده و برای بدنام کردن محجبه ها، به بدکاره ها حجاب پوشانده و از آنها فیلم گرفته است.

حلیم اف همچنین تهدید می کند که با هدف برقرار کردن خلافت اسلامی به تاجیکستان بازخواهد گشت.

'گلمراد حلیم اف' فرمانده 40 ساله نیروهای ویژه وزارت کشور تاجیکستان از ماه گذشته ناپدید شده و با وجود شایعاتی مبنی بر پیوستن او به گروهک تروریستی داعش، مقام های رسمی این کشور خبر را تائید و یا تکذیب نکرده اند . 

برخی از کارشناسان پیوستن این فرمانده ارشد تاجیک به این سازمان تروریستی را عملی ننگین برای کشور خوانده اند و در این بین ' شادی شبدال اف' رئیس حزب کمونیست تاجیکستان استعفای تمام فرماندهان نظامی را خواستار شده است. 

همچنین از 'امام علی رحمان' رئیس جمهوری تاجیکستان خواسته است که سیاست انتصابات خود را بازبینی کند. 

/ 0 نظر / 27 بازدید