اعلام تاریخ برگزاری سمپوزیوم بین المللی میر سید علی همدانی

اعلام تاریخ برگزاری سمپوزیوم بین المللی میر سید علی همدانی آکادمی علوم تاجیکستان تاریخ برگزاری سمپوزیوم بین المللی هفتصد سالگی میر سید علی همدانی را اعلام کرد.

 

خبرگزاری خاور تاجیکستان  گزارش داد: در پی دستور امام علی رحمان رئیس جمهوری تاجیکستان، آکادمی علوم تاجیکستان به عنوان متولی برگزاری این سمپوزیوم و برنامه های بزرگداشت سال میرسیدعلی همدانی  با برگزاری جلسه ای با حضور دست اندرکاران این رویداد بین المللی، روزهای13 تا 16 شهریور ماه سال 1394 به عنوان زمان برگزاری سمپوزیوم بین المللی میرسیدعلی همدانی در شهرهای دوشنبه و کولاب تعیین گردید.

شایان ذکر است که سال 2014 میلادی به عنوان سال گرامی داشت عبدالرحمن جامی در تاجیکستان ششصدمین سالروز این شاعر و عارف نامی گرامیداشته شده و سال 2015 به عنوان هفتصد سالگی میر سید علی، سال این شاعر برجسته اعلام و برنامه های متعددی در حال اجرا می باشد که اوج این برنامه ها سمپوزیوم بین المللی آن خواهد بود.

ماه گذشته هیاتی بیست نفره متشکل از مقامات سیاسی، فرهنگی و اقتصادی از استان همدان برای بررسی و ایجاد هماهنگی های لازم در زمینه برنامه های سال میر سید علی همدانی به تاجیکستان آمده و با مقامات کشوری و استانی تاجیکستان ملاقات و مذاکره کردند.

/ 3 نظر / 26 بازدید

دوست عزيز. از قيافت مي باره كه مامور ايران در آن كشور هستي. از نوشته ات در پروفايل هم پيداست. چون دين و مذهب را به عنوان يك مولفه اوليه و اصلي فرهنگ نوشته اي !!!. اين گونه افاضات مخصوص ادمهاي دست پرورده آخوندهاست. وگرنه در 180 كشور ديگر دنيا فرهنگ يك حساب دارد و دين يك حساب. مثلا، آن اداب و رسومي كه در پرانتز نوشته اي تولد و مناسبتها و مراسمها جزو فرهنگ مردم است و اگر در كشوري دين هم باشد، ممكن است به صورت اميخته با دستورات دين برپا داشته شود آيا در كشور هند كه به دليل رواج هزاران دين و مسلك هرهري مذهباند، مي توان گفت كه فرهنگ ندارند؟؟ آيا در كشورهاي لائيك فرهنگ وجود ندارد؟ آيا اسكيموها كه هيچ ديني ندارند، فرهنگ ندارند؟ البته، در زبان آخوندي پاسخ «بله» است.

هانیه

با سلام ممنون از اطلاع‌رسانی شما. ولی گویا تاریخ این سمپوزیوم تغییر کرده، ممنون میشم اگر اینطوریه تاریخ جدید رو اطلاع بدید چون من هرچی با آکادمی علوم و پژوهشگاه تاریخ تاجیکستان تماس میگیرم نمیتونم اطلاعات دقیقی بگیرم

هانیه

بسیار ممنون