اعتراض به سیاستهای دینی سبب پیوستن فرمانده ارشد تاجیک به داعش شد

نتایج یک نظرسنجی در تاجیکستان: اعتراض به سیاستهای دینی سبب پیوستن فرمانده ارشد تاجیک به داعش شد دوشنبه - ایرنا- نتایج یک نظر سنجی در تاجیکستان حاکی از این است که 44 درصد شرکت کنندگان، عامل مهم پیوستن فرمانده سابق نیروهای ویژه وزارت کشور به گروهک تروریستی و تکفیری داعش را اعتراض به سیاست های دینی در این کشور دانسته اند.

 

این نظر سنجی را خبرگزاری تاج نیوز انجام داد و نتایج آن روز پنج شنبه گذشته منتشر شد.

برپایه این نظرسنجی 44درصد شرکت کنندگان، عامل اساسی پیوستن «گل مراد حلیم اف»، فرمانده سابق نیروهای ویژه وزارت کشور تاجیکستان به گروهک تروریستی و تکفیری داعش را اعتراض به سیاست های دینی در این کشور دانسته اند.

28 درصد شرکت کنندگان این واقعه را خیانت به وطن ارزیابی کرده اند و 10درصد پاسخ دهندگان هم پیوستن حلیم اف به داعش را نتیجه برنامه ریزی کشورهای خارجی دانسته اند.

سایر پاسخگویان هم از پاسخ خودداری کرده اند.

پیوستن حلیم اف به گروهک تروریستی و تکفیری داعش و نشر ویدئویی که او از برنامه خود برای بازگشت به تاجیکستان سخن گفت ، شوکی در این کشور ایجاد کرد.

سرهنگ «گل مراد حلیم اف» از افسران بلندپایه وزارت کشور تاجیکستان بود که چندی پیش به گروهک تروریستی داعش پیوست.

وی در کلیپی ویدیویی که به تازگی منتشر شد، در لباس سیاه این گروهک به زبان روسی خود را معرفی می کند و می گوید در دانشگاه نظامی تاجیکستان تحصیل کرده و همچنین در روسیه و در سال های 2003 و 2008 میلادی در آمریکا دوره های آموزشی نظامی را گذرانده است .

حلیم اف در این ویدئو می گوید که از خردسالی با اسلام آشنایی داشته و در مدرسه ، تاریخ تاجیک ها و تاریخ اسلام را آموخته است.

وی در این فیلم 12 دقیقه ای از قوانین تاجیکستان، که به نظر وی مخالف شریعت اسلام است، انتقاد می کند و خطاب به مهاجران تاجیک در کشورهای خارجی می گوید: غلام کافران نباشید و غلام الله باشید. 

این فرمانده سابق نیروهای ویژه وزارت کشور تاجیکستان، آمریکا را متهم به کشتار مسلمانان می کند.

وی همچنین مدعی می شود که وزارت کشور تاجیکستان با تشکیل جلساتی محرمانه دستور مبارزه با حجاب را می دهد و سپس برای بدنام کردن محجبه ها، به بدکاره ها حجاب پوشانده و از آنها فیلم گرفته است.

حلیم اف در این ویدیو، همچنین تهدید می کند که با هدف برقراری خلافت اسلامی به تاجیکستان بازخواهد گشت.

/ 0 نظر / 31 بازدید