روز دانشجو

پس از قرائت قران و نواخته شدن سرود ملی ج.ا.ا ، فیلم مذاکره نمایندگان دانشجویان باوزیر محترم علوم کشورمان که در روز عید غدیر برگزار شده بود به نمایش درآمد و دانشجویان در ابتدای جلسه از وعده های وزیر محترم خرسند شدند. سپس چند قطعه موسیقی زنده اجرا و قطعه شعر طنزی در احوال دانشگاهها و دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل توسط سرکار خانم بیگی قرائت شد. در ادامه نایب رئیس انجمن اسلامی آقای مهدی یار شعر دوست پیام حجه الاسلام نظام زاده نماینده ولی فقیه در امور دانشجویان خارج از کشور را قرائت کردند.سپس جناب آقای همت محمد نژاد رئیس انجمن گزارش عملکرد یکساله انجمن را ارائه کرده و ضمن تقدیر ویژه از سفیر محترم کشورمان در تاجیکستان ، هدیه ای را به رسم یادبود از طرف دانشجویان تقدیم دکتر شعردوست نمودند.

 

جناب آقای دکتر شعردوست نیز سخنان بسیار ارزشمندی را بیان داشته و پس از مرور واقعه 16 آذر و تحلیل راز ماندگاری آن چند خبر خوش را دادند که باعث شعف دانشجویان گردید. ایشان اظهار کردند از سال جاری سفارت برای چاپ رساله های دکترای برگزیده اقدام کرده و در هرسال به چهار رساله برتر پاداش اعطا خواهند کرد و در سال آتی سه نفر نیز بورس خواهند شد . خبر بعدی هم اعمال تخفیف حداقل 25% در بلیط رفت و برگشت هواپیمایی آسمان از هفته آتی بود.

سپس سفیر محترم و دیپلماتهای کشورمان در تاجیکستان در میان تشویق مستمر دانشجویان حاضر در جلسه هدایای بیست نفر از دانشجویان برگزیده ، پنج نفر از ایثارگران و جانبازان و همچنین جناب آقای حاج وهاب صبری تاجر معتبر ایرانی که همواره حامی برنامه های انجمن بوده اند را اعطا کردند و در نهایت برنامه پس از صرف شام به پایان رسید.

 

/ 1 نظر / 9 بازدید
بهار

سلام متاسفانه غالب عکس ها در پرشین بلاگ باز نمی شوند.