راه اندازی «رادیو پل» از سوی جوانان سه کشور فارسی زبان

راه اندازی «رادیو پل» از سوی جوانان سه کشور فارسی زبان دوشنبه – ایرنا- گروهی از جوانان تاجیکستان، ایران و افغانستان با هدف ایجاد پیوستگی بیشتر فرهنگی میان این سه کشور همزبان «رادیو پل» را راه اندازی کردند.

 

خبرگزاری آزادگان تاجیکستان روز سه شنبه گزارش داد که در آستانه ماه مبارک رمضان «رادیو پل» فعالیت خود را آغاز کرد.

موسسان این رادیو گفته اند: در این رادیو بنا داریم به جای تضاد ها از اشتراکات بگوئیم؛ همشیه از بدیها شنیده ایم ، اما این بار بنا داریم زمزمه دوستی سر بدهیم . 

در اعلان آغاز بکار این رادیوی مشترک آمده است: ما آمده ایم که دیگرگونه بگوییم . بگوییم ما نسلی نیستیم ، که به هموطن خود ظلم روا داریم . نسلی نیستیم ، که آب را از هم زبانمان دریغ کنیم. نسلی نیستیم ، که سمرقند و بخارا یادمان برود. آماده ایم تا از خوبی و زیبایی بگوییم . ما نسلی هستیم ، که به بی مرزی مشترک می اندیشیم. 

مصدق پارسا، یکی از گردانندگان این رادیو گفته است، هدف ارائه کردن محتوایی است، که برای حوزه تمدنی ایران و افغانستان و تاجیکستان جالب باشد چرا که به خاطر مرز های سیاسی و تلاش برخی از سیاستمداران مشترکات بین ما کم رنگ شده است و صدای مشترک ما در «رادیو پل» قصد دارد، به بهبود زندگی هر کدام از مردم این سه کشور، که دارای مشترکات بسیاری هستند، کمک کند. 

تاسیس «رادیو پل» از سوی جوانان تاجیک،افغان و ایرانی در حالی انجام گرفته که مسئولین سه کشور فارس زبان تاجیکستان، ایران و افغانستان بیش از 9 سال پیش تصمیم به راه اندازی یک تلویزیون مشترک فارسی زبان گرفتند ،تجهیزات این شبکه توسط ایران خریداری و به تاجیکستان که قرار بود ، محل استقرار این تلویزیون مشترک که نوروز نام گرفته ، منتقل شده است.

اما برخی از ملاحظات و فشارهای بیرونی و به اعتقاد برخی از کارشناسان کارشناسانه نبودن طرح راه اندازی تلویزیون مشترک از جمله دلایل عدم راه افتادن این تلویزیون است.

/ 0 نظر / 34 بازدید