دوشنبه دیدنی است - گیسوان

بسم الله الرحمن الرحیم

دوشنبه دیدنی است - گیسوان

یکی از دیدنیهای تاجیکستان و پایتخت زیبای آن دوشنبه گیسوان دخترکان ، اَپه ها ، خاله ها و حتی کمپیران(پیرزنان) است. گیسوانی که به آن بسیار اهمیت داده و نشانه اصالت خانوادگی دارنده آن است.

یکی از برنامه های مفصلی که به صورت مستمر در تاجیکستان برگزار می شود چکامه گیسو است که در فینال این برنامه به دراز گیسو نرین زنان تاجیکستان و زیبا ترین آرایه گیسو جوایز نفیس اعطا می گردد.

/ 5 نظر / 12 بازدید
محب ولایت

سلام علیکم[گل] اللهم صلی علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم[گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] خداى تعالى به حضرت داود(صلوات اللّه عليه) وحى فرمود كه: [گل] در زمان آسايش و خوشى به ياد من باش، تا من در هنگام سختى و گرفتارى دعايت را اجابت كنم. [گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]

هژیر تهرانی

سلام ، واقعا که توجه تاجیکان به عنعنه های خود جای تقدیر دارد. یادم هست تا همین چند هفته پیش که امکانیت مشاهده چهار کانال دولتی تاجیکستان بر روی ماهواره میسر بود چقدر بر روی چکامه گیسو تاکید میشد اما افسوس که با تغییر فرکانس دیگر این امکانیت پیگیری برنامه ها و اخبار آن دیار برای ما در ایران از بین رفته و ویران شده است!

هوشنگ جعفری

با سلام به هر دو بزرگوار آقایان اسدی و تهرانی جناب اسدی خود بهتر میدانید که در ایام نه چندان دور در ایران نیز چنین بود و مادربزرگ خدابیامرز خودم هم که از تبار خراسانی بود همین اهمیت را به گیسوان خودش و اطرافیانش میداد. حیف از این اداب زیبا که در این سرزمین کم کم میرود که گم شود. خدا عنایتی کند که مقلد آداب نیاکان خودمان باشیم.

شیرین

سلام جناب اسدی وبلاگ شما در favorit من است و هر وقت بخواهم خستگی در کنم و انرژی بگیرم میام و مطالبی از این وبلاگ را می خوانم. واقعا لذت می برم. دستتون درد نکنه. امیدوارم همواره سالم و شاد باشید. راستی یک دختر کلاس اولی هم دارم که معادل های تاجیکی کلماتمان را به او هم یاد می دهم و او هم بسیار لذت می برد.

بهار

سلام وبلاگ شما منبع قابل وثوقی برای یافتن عنعنه ها و فرهنگ تاجیکی است. موید باشید