ورود روسای جمهوری پنج کشور عضو سازمان عهد نامه امنیت دستجمعی بهتاجیکستان

ورود روسای جمهوری پنج کشور عضو سازمان عهد نامه امنیت دستجمعی بهتاجیکستان روسای جمهوری کشورهای روسیه، ارمنستان، بلاروس،قزاقستان و قرقیزستان به همراه وزیران امورخارجه و دفاع این کشورها به منظور شرکت در اجلاس «سازمان عهدنامه امنیت دستجمعی» وارد شهر دوشنبه پایتحت تاجیکستان شده و مورد استقبال امام علی رحمان قرار گرفتند.

 

به گزارش شامگاه دوشنبه ایرنا، روسای جمهور پنج کشور عضو سازمان عهد نامه امنیت دستجمعی در راس هیاتی پس از ورود به دوشنبه با امام علی رحمان رییس جمهوری تاجیکستان دیدار و در ضیافت شام غیر رسمی شرکت کردند.
حضور همزمان روسای جمهوری تمامی کشورهای عضو «سازمان عهدنامه امنیت دستجمعی» در دوشنبه به منظور شرکت در اجلاس یک روزه سران کشورهای همسود پایان بخش بیش از 10 روز نا آرامی و احساس عدم امنیت در تاجیکستان بود.
«سازمان عهدنامه امنیت دستجمعی»در سال 1992 ایجاد شده و در حال حاضر ارمنستان، بلاروس، تاجیکستان، قزاقستان، قرقیزستان و روسیه عضو آن هستند. 
ریاست دوره ای این سازمان از شهریور ماه سال گذشته بر عهده تاجیکستان بود که در این نشست این مسوولیت به ارمنستان واگذار خواهد شد. 
برگزاری نشست سران سازمان عهدنامه امنیت دستجمعی که پس از حوادث امنیتی اخیر در تاجیکستان برگزار می شود برای تاجیکستانبسیار مهم بوده و تدابیر امنیتی شدیدی برای برگزاری این اجلاس به اجرا گذاشته شده است. 

/ 0 نظر / 93 بازدید