زندان وشهادت آری، ذلت و خواری نه

بسم الله الرحمن الرحیم

زندان وشهادت آری، ذلت و خواری نه

حاج اکبر توره جان زاده چهره برجسته سیاسی –دینی تاجیکستان در تازه ترین اظهار نظر درباره برخورد دولت تاجیکستان بر علیه وی و برادرانش تاکید کرد :ما زندان وشهادت را قبول داریم اما ذلت و خواری را نه!

حاج اکبر توره جان زاده در مصاحبه با نشریه ملت چاپ دوشنبه در رد ادعاهای رییس شورای علما تاجیکستان مبنی بر تحریک نمازگزاران به ناارامی و تغییر مذهب تصریح کرد مگر ذکر شهادت امام حسین دعوت به خون ریزی است ؟ این روحانی و سیاستمدار تاجیک در ادامه، برگزاری تجمع اعتراضی به جانبداری از خانواده توره جان زاده ها در مسکو را یک اغوا و دسیسه خواند و تاکید کرد که ما خواهان ارامی و پیشرفت کشور هستیم و برای رد اتهامات از راههای قانونی تلاش می کنیم. دادگاه شهرستان وحدت اخیرا حاج اکبر توره جان زاده و برادرانش را به اتهام پرخاشگری محکوم به پرداخت جریمه کرد و از طرف مقابل وی نیز بر ضد رییس شورای علما و همدستانش به دادگاه شکایت کرده است.

منبع خبر: (http://tajik.irib.ir/persian/7146)

/ 2 نظر / 3 بازدید
یک دوست 1

برادر ارجمند توصیه می نمایم بخش هایی از سخنرانی مقام معظم رهبری در جمع سفرای محترم جمهوری اسلامی ایران که اندک زمانی پیش ایراد نمودند را در سایت وزین خود جای دهید. باشد که ناظران حاضر از نخبگان، باری دیگر بهانه ای برای داوری در باره دیپلماسی ایران در تاجیکستان که از سوی سفارت کشورمان هدایت می‌گردد ، پیدا نمایند. کاشکی متن فارسی بیانیه شورای علمای تاجیکستان که نهادی رسمی در کشور دوست و برادر تاجیکستان است و بی اجازه بزرگترهایش اب نمی خورهو حاوی توهین مستقیم به مذهب تشیع و توهین های پوشیده به جمهوری اسلامی ایران است را نیز در سایت خود می گذاردید.

یک دوست 2

حدود یک قرن پیش اتفاقاتی در شرق عثمانی ان روز و ترکیه امروز افتاده که ارامنه ادعا دارند قتل عام ارامنه بوده و ترکها رد می کنند. اخیرا در فرانسه قانونی تصویب شد در راستای تایید ادعای ارامنه. ترکیه با وجود تمامی مناسیات دوستانه با اتحادیه اروپا از جمله فرانسه دنیا را کن فیکون کرد. با وجود نقش تعیین کننده فرانسه در تحقق ارزوی دیرین ترکیه برای عضویت در اتحادیه اروپا پروایی از این کار نداشت زیرا موضوع را حیثیتی می دید و منافع مادی هر چند مهم را بر این موضوع حیثیتی ترجیح نداد.