عید کینا

مدتی است تلویزیون تاجیکستان از ساخت فیلمی حرفه ای و به روز توسط شرکت تاجیک فیلم سخن رانده و تیزرهای این فیلم نشان داده شده و مژده می دهد که در روزهای شانزدهم و هفدهم اکتبر سال روان(سال جاری) این فیلم در کاخ جامی (سینمای اصلی و مرکزی دوشنبه که در خیابان رودکی جنب میدان سامانی و هیکل سامانی قرار دارد) اکران می شود.

برنامه ام برای تماشای این فیلم فردا بود اما از آنجا که کلاس فلسفه فرهنگ تشکیل نشد فرصتی دست داد که با تهیه بلیط این فیلم را در اولین اکرانش ببینم .

هرچند در اعلانها ساعت شروع فیلم را 17 اعلام کرده بودند اما با 15 دقیقه تاخیر برنامه با سخنرانی معاون رادیو تلویزیون تاجیکستان و رئیس تاجیک فیلم و معرفی و تقدیر از دست اندرکاران فیلم که در سالن حضور داشتند و روی سن رفتند آغاز گردید و در ساعت 17.30 فیلم شروع گردید. ( توجه فرمائید سخنرانی دو مقام مسئول ، تقدیر از دست اندرکاران فیلم و و صحبت فیلمنامه نویس و تهیه کننده فیلم همه در پانزده دقیقه) سپس فیلم به نمایش درآمد .فیلمی که به قول فیلمنامه نویس آن جمشید رامشگر در ژانر مرکب (چند ژانری) است و حاوی این پیام است که از مشروب خواری دست برداشته تا کار و کسبتان رواج بیشتری گیرد....

در مورد کارگردانی و بازیها و... چون تخصصی ندارم چیزی نمی گویم ولی یقین دارم که اگر فیلم در جشنواره فیلم فجر به نمایش درآید قطعاً برنده جایزه زرشک طلایی خواهد شد!!

/ 0 نظر / 3 بازدید