درگیریهای اخیر نتیجه اختلاف در درون نیروهای نظامی تاجیکستان است

نهضت اسلامی تاجیکستان: درگیریهای اخیر نتیجه اختلاف در درون نیروهای نظامی تاجیکستان است شورای سیاسی حزب نهضت اسلامی تاجیکستان امروز شنبه با برگزاری نشستی اضطراری ضمن محکوم کردن حمله های مسلحانه روز گذشته در این کشور؛ آن را نتیجه اختلاف در درون نیروهای نظامی تاجیکستان دانست.

 

 در بیانیه شورای سیاسی حزب نهضت اسلامی تاجیکستان آمده است: با نگرانی عمیق وضعیت بوجود آمده را برای ثبات و آرامش کشور خطرناک دانسته و آن را مشکل داخلی نهاد های نظامی کشور می دانیم. 
حزب نهضت اسلامی تاجیکستان معرفی 'حاجی حلیم' معاون وزیر دفاع تاجیکستان به عنوان برنامه ریز و فرمانده این حملات و نسبت دادن وی به عنوان عضو حزب نهضت اسلامی تاجیکستان را محکوم کرده و گفته است: بعضی مقامات دولتی تلاش دارند تا 'حاجی حلیم ' را به عنوان عضو حزب نهضت اسلامی معرفی کنند تا از این طریق حزب نهضت اسلامی را مسبب کشتار روز گذشته تاجیکستان معرفی کنند.
شورای سیاسی حزب نهضت اسلامی تاجیکستان معرفی 'حاجی حلیم' به عنوان عضو این حزب را ادامه تفرقه بین اقشار گوناگون جامعه دانست و آن را برای یکپارچگی ملت و دولت زیان بار دانسته است.
در بیانیه ؛ حزب تاکید کرده است که پیش تر هم تلاش های ناکامی برای ربط دادن 'گل مراد حلیم اف' فرمانده فراری نیروهای ویژه وزارت کشور تاجیکستان که به گروهک تروریستی داعش پیوسته است به حزب نهضت اسلامی تاجیکستان صورت گرفت ولی افکار عمومی تاجیکستان این اتهامات را قبول نکرد زیرا مواضع و سیاست حزب نهضت اسلامی تاجیکستان کاملا شفاف است و این حزب همشیه مخالف افراط گرائی و خشونت بوده و خواهد بود. 
حزب نهضت اسلامی تاجیکستان همچنین با ابراز همدردی با خانواده کشته شدگان، از مقامات دولتی خواسته است از این فاجعه بهره برداری سیاسی نکنند بلکه اشتبا هات قبلی خود را اصلاح نمایند.
در پی درگیریهای مسلحانه روز گذشته (جمعه) در تاجیکستان که باعث کشته شدن بیش از 20 نفر گردید وزارت کشور تاجیکستان با صدور بیانیه ای این اقدام تروریستی را محکوم کرد و عامل آن را معاون وزیر دفاع معرفی و اعلام کرد که وی عضو حزب نهضت اسلامی تاجیکستان می باشد.

/ 2 نظر / 50 بازدید
پیام

درود بر شما بدون کوچکترین تردیدی،این اقدام وحشیانه و تروریستی از سوی گروهک نهضت اسلامی ترتیب و سازمان دهی شده است. "اخلاف میان نیروهای نظامی تاجیکستان" و یا "اختلافات و مشکلات شخصی" بهانه های خنده آور و غیر قابل قبولی برای این جنایت بزرگ است کشتار وحشیانه روز شنبه در تاجیکستان،ارتباط مستقیمی با ضرب الاجل 10 روزه وزارت دادگستری تاجیکستان برای توقف فعالیت گروهک جنایتکار نهضت اسلامی دارد. به عبارتی دیگر این قدام را می توان گونه ای از خط و نشان کشیدن نهضت اسلامی برای ملت و دولت منتخب ملت تاجیکستان دانست. به دنبال این اقدام جنایتکارانه و کشتار مردم تاجیکستان،گروهک نهضت اسلامی یک برنامه تروریستی دیگر نیز ترتیب داد و با تیر اندازی به یکی از مراکز پلیس این کشور (در شرق شهر دوشنبه) یک افسر تاجیک را نیز به شهادت رسانید.

پیام

نتیجه اینکه: گروهک نهضت اسلامی با نقشه قبلی و از پیش برنامه ریزی شده سعی دارد با ترتیب دادن این اقدامات تروریستی و جنایتکارانه،حکومت مرکزی تاجیکستان را در تحت فشار قرار داده و مانع بسته شدن همیشگی این دفاتر این حزب شود. و همچنین افکار عمومی را به سود خود و به زیان دولت دموکراتیک تاجیکستان سوق داده و دست بالا را در این زمینه بگیرد. در پایان اینکه: میدوارم دولت جناب آقای امام علی رحمان در بازی کثیف گروهک نهضت اسلامی،فریب نخورده و کوچکترین مهلتی به اعضای تروریست و خونخوار این حزب (نهضت اسلامی) ندهند. امروز،زمان نبرد تمام عیار مسلحانه میان ارتش تاجیکستان (تحت فرمان عالیجناب امام علی رحمان)،و گروهک تروریستی نهضت اسلامییست. به امید خدا کار حزب حزب اسلامی در چند روز آینده،طبق دستور دادگستری تاجیکستان به پایان خواهد رسید و اگر نه،دولت تاجیکستان باید با متوصل شدن از زور،کار را پایان دهد.